Buradasınız : Ana Sayfa //Sinema Haberleri//007 James Bond Adana Film Çekimleri

007 James Bond Adana Film Çekimleri

James Bond-Skyfall’ filmi için  Adana Kasım Gülek Köprüsü’nde aksiyon sahnelerinin çekimine başlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yapımcı şirketin talebi üzerine, aksiyon sahnelerinin çekileceği Kasım Gülek Köprüsü’nü 17-26 Mart ile 5-6 Mayıs tarihleri arasında bazı saatlerde trafiğe kapatma kararı aldı.

Filminin 15 dakikalık bölümünün çekileceği Adana’da, Kasım Gülek Köprüsü bugün 12 saat süreyle trafiğe kapandı. Özel güvenlik şirketi personeli ve trafik polisleri tarafından çekimlerin yapılacağı alana araçlar ve yayaların geçişine izin verilmiyor.

Uygulama nedeniyle kent merkezinde bazı noktalarda trafikte yoğunluk yaşandı. Sürücüler, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinden Fuzuli Caddesi ve Mücahitler Bulvarı’ndan kent merkezine giden yolu kullandı. Kasım Gülek Köprüsü akşam saatlerinde çekimlerin bitmesi ile tekrar trafiğe açıldı.

Başrolünü Daniel Craig’in oynadığı “007 James Bond” filminin bazı sahneleri Adana’nın Yakapınar Mahallesi’ndeki tren hattında çekiliyor.

Film için Karaisalı ilçesi sınırları içindeki tarihi Varda Köprüsü’nde de çekimler yapılacağı öğrenildi.
Serinin 24’üncü filminin köprüdeki çekimlerinde motosikletler ve otomobillerle aksiyon sahneleri çekiliyor. Köprünün iki tarafı da kapatılarak çekimler yapılarken bir taraftan film için ekip çalışmalara devam ediyor. Köprünün hemen yanı başında aksiyon sahneleri için set ekibinin çalıştığı görüldü. Buarada senaryo gereği motosikletle köprünün üzerine geldikten sonra motosikleti deviren bir kişi köprüden aşağı atlıyor.

Bu sahnenin çekimi arka arkaya defalarca yapılıyor. Çekim sırasında oyuncunun arkasına vinçle bağlanan ip yardımıyla atladığı görülürken, düşme sırasında oyuncunun sakatlanmaması için düşeceğe yerde de önlem alındığı görülüyor. Bu sahneleri oynayan oyuncunun ise filmin başrol oyuncusu Craig olup olmadığı bilinmezken, bu sahneyi başrol oyuncusunun oynayacağı ancak dublör kullandığı ileri sürülüyor.

Köprüdeki çekimlerin aralıklarla 26 Mart’a kadar devam edeceği öğrenilirken filmin çekiminden en fazla çevredeki bakkallar faydalanıyor.

James bond adana

James bond adanada film çekimleri

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap