Buradasınız : Ana Sayfa //Lüzumlu Bilgiler//05321119101 numarası nerenin kimin?

05321119101 numarası nerenin kimin?

Bu tuzağa düşmeyin!

Bu yazıyı paylaşmamızın nedeni ziyaretçilerimizi uyarmak ve olası maddi zararlara uğramalarına engel olmak. Başlıkta da gördüğünüz 05321119101 telefon numarası ile size gelen çağrıyı mümkünse reddedin. Gerçi ister istemez açıyorsunuz çünkü numara normal bir numara gibi görünüyor. Diyelim ki açtınız; karşıdan telesekreter konuşmaya başlıyor; “Hattınıza kredi kartınızla yüklediğiniz kontörlerden kazandığınız bakiyeniz ….TL’ye ulaşmıştır, yüklemek için 1’e basın”. Tabiki telesekreteri dinlememelisiniz ve telefonu kapatmalısınız. Aksi takdirde bir tuşa basmayla sizi herhangi bir ücretli servise abone yapabilirler ve ay sonunda faturanızın 3 ya da 4 haneli meblağlara ulaştığını görürsünüz. Ancak iş işten geçmiş olur.

05321119101 numaralı telefon

05321119101 numaralı telefon

Bugün 05321119101 numaralı telefon beni aradı ve aynen anlattığım gibi beni bu tuzağa düşürmeye çalıştı. Tabiki telefonu hemen kapattım ve sürpriz bir fatura ile karşılaşma ihtimalim kalmadı. İşin ilginç tarafı benim hattım kontörlü değil faturalı. Yani 05321119101 numaralı telefon hedef gözetmeksizin hem kontörlü hatları hem de faturalı hatları arıyor. Siz siz olun bilmediğiniz veya emin olmadığını çağrılara kulak asmayın.

Etiketler: ,

9 Yorum yapılmış " 05321119101 numarası nerenin kimin? "

 1. efe dedi ki:

  hiç bir tuşa basmayın kapatın. ne olur ne olmaz diye kendi operatörünüzü arayın herhangi bir servise üye yapılıp yapılmadığınızı öğrenin.

 2. sergul dedi ki:

  ben de açtım az önce ve hiç bir tuşa basmadım. telefon kendiliğinden kapandı. ne olur acaba herhangi bir hackerlık olabilir mi?

 3. Osman dedi ki:

  05321119101, dolandırıcı olma ihtimali yüksek…

 4. Jale Balta Ateş dedi ki:

  05321119101 numaralı hattan az önce arandım. Bilmediğim numaraları genelde açmadığım halde bu numarayı cevapladım.Yukarıda belirtilen telesekreteri dinledim ve mağdur olmamak için telefonu hemen kapattım. İmternetten araştırma yapınca bu siteyi gördüm. Bu ve benzeri numaralar için nereye şikayette bulunabiliriz acaba? Bu numaralar neden kapatılmıyor? Daha önce başka bir numaradan aranmıştım ve benzer şekilde telesekreteri dinledikten sonra 1’i tuşlamıştım 🙁 Bu konuda tüm kamuoyunun bilgilendirilmesi için bir şeyler yapılmalı…

 5. ahmet dedi ki:

  az önce 05321119101 numara benide aradı gayri ihtiyari 1 bastım ve bir bayan çıktı yardımcım.com arıyorum 500 dk kazandınız dedi ben istemiyorum dedim o zaman pc tablet gönderelim dedi hayır dedim kapattım teli.. herangi bir sorun olurmu yada yapmam gereken birşey varmı? başına böyle bi olay gelmiş arkadaşlar lütfen yazabilirmi?

  • akguen dedi ki:

   hiçbirşekilde bilgi verme,çayı kaç şekerli içtiğini bile sorsa söyleme bişey olmaz,hatta dalga geç yanlış bilgiler ver debelensin dursun

 6. Huseyin Karadag dedi ki:

  Az önce beni de aradılar, yetişemedim. Açıncaya kadar kapandı. Geri aramadan internette araştırayım dedim. Dolandırıcı olduklarını gördüm. Bu günlerde reklam amaçlı aramalar da arttı. İnternetten bilgi yarışmasına katılmıştım, sponsorlara numaramızı vermişler. Adını anlayamadığım bir sigorta şirketinden aradılar, sağlık sigortası yapmak istediler. Ama razı olmadım. Bunlardan nasıl kurtulabilirim, aksi halde yıllardır kullandığım telefon numaramı değiştireceğim.

 7. TAHİR EŞİN dedi ki:

  bu numara neden engellenmiyor arkadaşlar sakın bu nurayı cevamlamayınız

 8. erol dedi ki:

  bu numara bugün beni aradı tabi normal gördüğümden açtım ve gayri ihtiyari 1 tuşuna bastım müzik çalmaya başladı ve ben telefonu hemen kapadım. yapmam gereken nedir? bir bilginiz var mı?

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap