Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//19 Mayıs 2013 Konserleri Neden İptal Edildi!

19 Mayıs 2013 Konserleri Neden İptal Edildi!

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlenecek olan tüm konserler iptal edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Reyhanlı saldırısı nedeniyle tüm illerde düzenlenecek olan konserleri iptal etti.

Reyhanlı Saldırı Nedeniyle 19 Mayıs konserleri İptal

Reyhanlı Saldırı Nedeniyle 19 Mayıs konserleri İptal

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Reyhanlı’da yaşanan acı hadise, içinden geçilen sürecin hassasiyetleri ve futbol müsabakası sonrasında hayatını kaybeden genç kardeşimizin hatırasını canlı tutma adına 19 Mayıs kutlamalarındaki konserler iptal edildi” dedi.
Bakan Kılıç, 17. Akdeniz Oyunları’nın bir bölümünün yapılacağı Yüreğir’deki spor salonunda yaptığı inceleme sırasında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programlarında değişiklik yapıldığını bildirdi.

Kutlamaların 40 ilde coşkulu şekilde yapılmasına yönelik halk konserleri planlandığını belirten Kılıç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en coşkulu biçimde kutlamaya yönelik hazırlıkların bitirildiğini ifade etti.

Reyhanlı’daki bombalı saldırıları anımsatan Kılıç, “Reyhanlı’da yaşanan acı hadise, içinden geçilen sürecin hassasiyetleri ve yine İstanbul’da hafta sonunda oynanan futbol müsabakası sonrasında hayatını kaybeden genç kardeşimizin hatırasını canlı tutma adına toplumsal hassasiyetlerin gereği olarak illerdeki halk konserlerini bugün itibariyle iptal ettik” diye konuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın bütün illerde yine ruhuna, özüne ve misyonuna yakışır şekilde kutlanacağını dile getiren Bakan Kılıç, şunları söyledi: “Kutlamalardaki halk konserleri icra edilmeyecek. Bu konuda toplumun bize anlayış göstereceğini ve anlayışla karşılayacağını düşünüyoruz. Nihayetinde bayram kutlamaları sabah başlayıp akşama kadar devam edecek. Ancak işin konser boyutu iptal edildi. Temennimiz Türkiye’de yeni acı hadiselerin yaşanmamasıdır. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek millet inancı doğrultusunda ülkemizin gündeminde olan ve bilinen bütün sorunları çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir siyasal iktidarız. Bu yönde canla başla çalışmaya devam ediyoruz ve bundan sonra da bu gayretimizi sürdüreceğiz. Ama Türkiye’nin öneminden, stratejik konumundan kaynaklanan zaman zaman üzücü hadiseler yaşanmaktadır. Bu gibi hadiseler karşısında da toplumsal reflekslerin gereği neyse, AK Parti hükümetinin üyeleri olarak toplumsal reflekslerin doğrultusunda hareket etmeyi değerlendirdik ve bu istikamette de konserleri iptal ettik.”

Akdeniz Oyunları hazırlıkları

Bakan Kılıç incelemesiyle ilgili değerlendirme de yaptı. 17. Akdeniz Oyunları kapsamında hentbol, kano, kürek ve binicilik müsabakalarının Adana’da yapılacağını vurgulayan Kılıç, “Bu branşlardaki lokasyonların tamamlanmak üzere olduğunu gördüm. Bu ay sonu itibariyle Adana 24 ülkeden 850 sporcuyu ağırlamaya hazır hale gelecek” dedi.

Kılıç, kentte düzenleme yapılan tesislerin haziranın ilk haftasında hazır hale geleceğine işaret ederek, şöyle devam etti: “Adana’da 4 branşta müsabakalar yapılacak. Hazırlıklar yolunda. Ancak Akdeniz Oyunları’ndan tamamen bağımsız olarak kentte ihalesi yapılan 33 bin kişilik stadyumu tahminen 2014 sonunda bitirerek Adanalılara teslim etmeyi planlıyoruz. Bununla birlikte Adana’daki spor tesislerindeki gördüğümüz en büyük eksiklik, büyük ve merkezi bir spor salonunun olmaması. Adana’nın büyüklüğüne yakışan 7 bin 500 kişilik spor salonu projesinin hızla tamamlanarak ihalesinin yapılması konusunda arkadaşlarımıza talimat verdim. Ulusal ve uluslararası organizasyonların veya önemli kongre etkinliklerinin yapılabileceği bir salon, Adana’nın bugün görülen en temel ihtiyacı. Stadyum ile birlikte bunu da Adana’ya kazandıracağız.”

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap