Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//2-B Kanunu (orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin satışını öngören kanunun) Onaylandı

2-B Kanunu (orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin satışını öngören kanunun) Onaylandı

Kamuoyu tarafından çok tartışılan ve merakla beklenen 2-B Kanunu (orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin satışını öngören kanunun) onaylandı. Ormanlara zarar vermesinden ve rant ortamına fırsat yaratması en çok korkulan ve tartışılan konuların başında gelen kanunun, uygulanması sırasında olabilecek olumsuzluklar şimdiden düşündürüyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda “2-B Kanunu” olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin satışını öngören kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, 6292 sayılı “Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun”un, Cumhurbaşkanı Gül tarafından Anayasa’nın 89’uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104’üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiği bildirildi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap