Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//20 Bin Engelliye Kadro Açılak Müjdesi

20 Bin Engelliye Kadro Açılak Müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin engellilerin en büyük sıkıntısının işsizlik olduğunu vurgulayarak, 20 bin engelliye 2012 yılında kadro açılacağı açıkladı. Açılacak olan 20 bin kadronun kendi içinde gruplandırılacağını ve bu gruplandırmanın engel durumuna göre(işitme engelli, görme engelli, bedensel engelli vb.) olacağını söyleyen Bakan Şahin, “her engelli kadro konusunda kendi grubu ile yarışacak” dedi. Haberin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Engelliye Kadro Müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin

Bakan Şahin, engelliler konusunda en önemli sıkıntılarından birinin istihdam olduğuna dikkat çekerek, bu konuyla ilgili yönetmelikleri ve mevzuatları değiştirdiklerini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ömer Dinçer’in Çalışma Bakanlığı döneminde çok önemli adımların başladığını vurgulayan Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

“İstihdamla ilgili 2012 eylem planımızı hazırladık. Engellileri kendi içinde kategorilere ayıracağımız, işitme engellinin kendi içinde yarışacağı, görme engellinin kendi içinde yarışacağı, bedensel, zihinsel engelinin kendi içinde yarışacağı yeni bir sınav sistemin başlangıcının talimatını verdim. Yönetmeliğimizi değiştirdik. Mart ayında bu yeni sınav sistemine göre, herkesin kendi içinde yarışacağı bir sınavı başaracağız. Çıkan sonuca göre de hızlı bir şekilde, şu anda tahmini olarak belirlediğimiz 20 bin kadromuzu hızlı bir şekilde iş sahibi edeceğiz. Bu hedefi koyduk, Allah’ın izniyle bunu birlikte başaracağız.

Etiketler: , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " 20 Bin Engelliye Kadro Açılak Müjdesi "

  1. turan sayim dedi ki:

    ne zaman açıklanacak sınav nerde olacak nasıl olacak

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap