Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//20 Mayıs 2013 Pazartesi Okullar Tatil mi?

20 Mayıs 2013 Pazartesi Okullar Tatil mi?

20 Mayıs’ta Okullar Tatil Olacak Mı ?

Milli Eğitimden gelen açıklama ile ilköğretim (ilk ve orta okullar) ve liseler 20 Mayıs 2013 de tatil.

Eminim ki planlama yapabilmek adına bir çok kişi benim gibi bu sorunun cevabını merak ediyor. İnsanların her yıl kafasını karıştıran bu sorunun tam bir cevabı yok gibi gözüküyor. Ama gerekli açıklamalar yazımızda mevcut…

2013 yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  pazara gününe denk geliyor. Dolayısıyla pazar günü kutlamalar olacak. Bu kutlamalarda görev alacak öğrenciler ise genellikle ortaöğretim (lise) öğrencileri olacak. Bundan dolayı kesin olarak lise öğrencilerine 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü tatil olacak. Fakat kafa karışıklığı  ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin tatili ile ilgili oluyor. Aslında İlköğretim kurumları yönetmeliğinde:

 d) Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.). ” şeklinde madde yer alıyor. Bu maddeye göre ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin hepsine 20 Mayıs 2013 Pazartesi gününün tatil olması gerekir. Ancak benzer durum 23 ve 24 Nisan’da yaşanmıştı. Yönetmelikte liseler de tatil yapar ibaresi olmasına rağmen, liselere 24 Nisan tatil olmamıştı. Aynı şekilde 20 Mayıs’ın sadece liselere tatil olup; ilk ve ortaokullara tatil olmaması büyük bir ihtimal.

Netice  olarak 20 Mayıs Pazartesi günü liselere kesin olarak tatil ancak ilkokul ve ortaokullar için resmi bir açıklama yapılması gerekliliği ortaya çıkıyor.

20 mayısta okullar tatil olacak mı?

 

Etiketler: , , ,

1 Yorum yapılmış " 20 Mayıs 2013 Pazartesi Okullar Tatil mi? "

  1. umut dedi ki:

    merhaba yarın yani 20 mayıs 2013 ptt ve bankalar kapalı mı?

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap