Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//2012 – 2013 Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Kaç Lira?

2012 – 2013 Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneği Kaç Lira?

2012-2013 Öğretim yılına hazırlık ödeneği eğitim öğretim ne zaman ödenecek?

4+4+4 eğitim sistemine geçişin sancılarının yaşandığı şu günlerde, Öğretmenlerin bir kulağı da eğitim-öğretim ödeneğinin ne zaman ve kaç lira olarak ödeneceği haberinde. Bize kalırsa seminer dönemi başlangıcında bu paranın verilmesi eğitim yılına hazırlığı kolaylaştırarak motivasyonuda artıracaktır. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize yeni eğitim yılında başarılar dileriz.

2012-2013 Öğretim yılına hazırlık ödeneği eğitim öğretim yılı başında 700 TL olarak ödenecek.

2012 yılı kesin hesap bütçe kanununda belirtilen rakam olan 700 TL, Eğitim Öğretim yılı başında Maliye Bakanlığı teklifi doğrultusunda Bakanlar Kurulunun onayı ile kararın çıkmasının ardından MEB resmi yazı ile bunu duyuracak ve en geç yatırılması gereken tarihi de belirtiecektir.

Eğitime Hazırlık Ödeneği Kimlere Ödenir?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ek 32’nci maddesinde ki “Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara (İlköğretim okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil, ilköğretim müfettişleri hariç)her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek tarihte ve Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda öğrenim yılına hazırlık ödeneği ödenir.” hükmü değiştirilmelidir.

2012-2013-ogretim-yili-hazirlik-odenegi-ne-kadar_

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap