Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//2012-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı 07.12.2012

2012-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı 07.12.2012

2012-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı 07.12.2012

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları açıklandı.

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruda, 11 Kasım 2012’de düzenlenen Sonbahar dönemi ALES’i değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, sınav sonuçlarının bugünden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresli internet sitesinden öğrenilebileceği belirtildi.

Önemli Not: Adaylar, sınav sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler. ÖSYM, sınav sonuç belgesi basmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kağıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları da erişime açılacak. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne ÖSYM’in https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle ulaşabilecek. Adaylar, kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına da TC kimlik numarasıyla https://skgs.osym.gov.tr adresinden erişebilecek.

Adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılan bu uygulamada görüntülenen sayfalar belge niteliği taşımıyor.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

2012ALES Sonbahar Dönemi Soru ve Cevapları 11.11.2012

11 Kasım 2012 tarihinde yapılan 2012-ALES Sonbahar Dönemi Sınavının temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.  SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ

11 Kasım Pazar günü 09:30 da yapılan ve 3 saat süren 2012- Ales sınavı Sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz açıklanmasa da tahammülere  göre 2012 ALES sonbahar dönemi sonuçlarının 5-6 Aralık 2012 tarihlerinde açıklanmasını bekliyoruz. Şöyle kiİlkbaharda yapılan ALES sonuçları sınav tarihinden 25 gün sonra açıklanmıştır. ÖSYM’nin büyük sınavlarına baktığımızda yine açıklanma süresinin 25 gün ila 30 gün arasında değiştiğini görürüz bu nedenle. Aralık ayının ilk haftasında ALES sonuçlarının açıklanmasını bekleniyor. Ales ile ilgili olarak yine şu beklentilerimiz mevcut.

2012 ALES Sonbahar Soru ve Cevap kitapçıkları ise önümüzdeki hafta (16 Kasım’a kadar) yayınlanabilir.

ALES sonuçları açıklandığında sonuçlarınızı sonuc.osym.gov.tr adresinden görüntüleyebilirsiniz.

ALES Sınavı ile ilgili soru ve cevap paylaşımlarınız ile yorumlarınızı YORUMUNUZ bölümünden bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

2012-ALES

ALES

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

24 Yorum yapılmış " 2012-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları Açıklandı 07.12.2012 "

 1. Furkan dedi ki:

  Ben 98. 9673 almışım niye böyle oluyo anlamıyorum süreyi çok az veriyorlar ya 🙁

 2. NeoNazi dedi ki:

  Bende 101 aldım. Varmı böylebirşe yaa, var artık, negro.

 3. ilke dedi ki:

  cuma açıklanmasını umutla bekliyoruz

 4. ales dedi ki:

  çok zor sanki ya yuh bi açıklayamadılar sonucu sinir katsayımız artık tavan yaptı bi ay oldu yuh be kardeşim hayır becremiyosan çek git ya… altı üstü optik tarayıcıdan geçirecen….. ya sabır

  • cavit dedi ki:

   beğenmiyorsanız girmeyin arkadaşlar, sistemi bildiğiniz halde neden ağlıyorsunuz her sınav bitiminde. bugüne kadar hiçbir ales 6 aralıktan önce açıklanmamıştı, 6 aralık yeni geçti yakında açıklanır. biraz araştırın öğrenin sabırlı olun. bu nasıl bir zihniyet ya

 5. heeeeee dedi ki:

  esra haklı beyler 🙂

 6. esra dedi ki:

  ne saçmalıktır yani geçen seneki açıklanma süresi baz alınarak tarih tahmmini yapıyoruz.çok mu zor yani ösym nin belirli bir tarih vermesi bunuda yapamayacaklarsaaaa

 7. inci dedi ki:

  sayın arkadaşlar,
  alesin çarşamba günü açıklanma ihtimali var mı sizce?

 8. inci dedi ki:

  96 nın altına düşmüyorsunuz alese niye giriyorsunuz anlamadım…
  zaten amacınıza bu puanla ulaşmış olmanız gerekmez mi?

  • selda dedi ki:

   malesef lisansta pek önemsemediğim için ortalamam düşük ve ingilizce de sınırda. ingilizce’nin katsayısı düşük onu artırmaktansa ales çalışıyorum sürekli. yani o nedenle 100 almalıyım, sıralamalarda önüme küsüratlarla geçenler çok fazla oluyor.
   sonuçta 96 ve 100 arasında %60’ını aldığımız zaman 2.4 puan farkediyor. bu kadar farkla da başvurularda birden en üste çıkabilirsiniz beklenmedik bir şekilde

 9. ahmetmehmet dedi ki:

  herkeste 96 nın üstünde alıyodu zaten dimi:) çoğunluğumuz problem sahibiyiz ozaman

  • selda dedi ki:

   problemden kastettiğim çalışmamaktı. çoğunluk da çalışmıyorsa problem sahibi oluyor doğal olarak.
   sınav zor değil diye kimsenin umrunda olmuyor çünkü. ama çalışınca süreden çok fazla tasarruf ediyorsun, hepsini cevaplayıp tekrar yapabilmen için uzun bir zaman kalıyor.

 10. Adnan dedi ki:

  Arkadaşlar ben bu sınavı bir türlü yetiştiremiyorum. Son 2 sınavdan 92.5 aldım. Bundan da o civarda alırım. Bu sınavda ya soru sayısı azaltılmalı ya da süre uzatılmalı.

  • selda dedi ki:

   o senin problemin biraz, ben gayet iyi yapıyorum, yapanları da biliyorum. 4 kere girdim 96’nın altına bir kez düştüm, o da biraz yorgunluk kaynaklıydı adapte olamamaktan yani, ki o da 91 küsür geldi.
   sorulara veya soru sayısına bi bahane bulma bence…

   • Adnan dedi ki:

    netlerinizi yazar mısınız?

    • selda dedi ki:

     135-140 net arası genelde. ea benim. sözel mantıklar ve sayısalların sapması daha yüksek olduğu için de onlara ağırlık veriyorum genel anlamda ama yanlışlar olunca malesef 100’ü bulmuyor puan.

  • neoNazi dedi ki:

   Millete Hava palavra atma 92.5 cu biz 70 zor buduk , sonradan görmeler gelip hava basıyo hem yetiştiremi,yon hem 92.5 alıyon ne ayaksın sen.

 11. Cigdem dedi ki:

  Kaç gün oldu daha aciklanacak pes yani.sınavdan daha büyük bir stres

 12. inci dedi ki:

  Sınav sonuçlarını beklemek insanı kanser eder…ÖSS ye gir sonuç bekle, ales e gir sonuç bekle…bekle Allah bekle… Hadi bakalım hayırlısı, beklediğimize değse bari, kopya bombası patlamaz inşallah…

 13. Mehmet dedi ki:

  Arkadaşlar bi konuda yardım istiyorum. Şimdi ben ales sonbahar dönemi 2012 sınavına girdim bitirdiğim bölüm ise mobilya dekorasyon öğretmenliği ben yüksek lisans yapmayı planlıyorum ama yuabancı dil sınavına girmedim başvuru tarihini kaçırdım şimdi benm ne yapmam gerekir yani ales açıklanınca sadece ales puanımla başvuru yapabilirmiyim yoksa yabancı dil sınavına girmemmi gerekio bide bu yüksek lisansın başvuruları ne zaman başlıo yardımcı olun lütfen

  • jasmin dedi ki:

   Dil puamıolmadan başvuru alan üniversiteler de var.Başvurular genelde Ocak ve Temmuz ayında ama üniversiteler özerk olduğu için daha erken ya da daha geç başvuru alabiliyor.Hangi alanda yüksek lisans yapmayı düşünüyosan ona göre Üniversitelerin sitelerinden enstitüleri takip et.Bence dediğim aylarda özellikle memurlar neti günlük takip et hocam.Kolay gelsin.

  • Metin dedi ki:

   Başvuru yapacağınız enstitünün internet sitesi ya da telefonları vasıtasıyla gereken bilgileri edinebilirsiniz. Zira bazı enstitüler dil şartı aramazken bazıları sınavı geçmek adına bir yıl süre de verebiliyor.

 14. Mehmet dedi ki:

  A

 15. Mustafa dedi ki:

  Elalem teknoloji geliştikçe çağ atlamak için türlü türlü kolaylıklar yaparlar, bizimkiler teknoloji geliştikçe geriye atlarlar,eskiden sınav yapıldıktan 1 gün sonra soru ve cevapları görür olurduk şimdi 10 gün sonra görürüz,bu ne yaaaaa, yapamayacaksınız bırakınn

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap