Buradasınız : Ana Sayfa //Futbol Köşesi//2012 DÜNYA’NIN EN İYİ 100 TAKIMI

2012 DÜNYA’NIN EN İYİ 100 TAKIMI

Dünyanın En İyi 100 Takımı Listesi 2012

İlk onu aşağıdaki gibi olan sıralamada Türk takımlarının yerini merak ediyorsanız sıralamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

DÜNYA’NIN EN İYİ TAKIMI

‘Dünyanın en iyi takımı’ listesindeki ilk on sıralama ise söyle:

1. Barcelona (İspanya)

2. Chelsea (İngiltere)

3. Boca Juniors (Arjantin)

4. Atletico Madrid (İspanya) 

5. Corinthians (Brezilya)

6. Bayern Munih (Almanya)

7. Real Madrid (İspanya)

8. Juventus (İtalya)

9. Borussia Dortmund (Almanya)

10. Olympique Lyon (Fransa)

Türk takımları için sıralama ile ilgili akıllara soru gelebileceğinden hangi kıstaslara göre sıralamnın belirlendiğine bakabilirsiniz.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (International Federation of Football History & Statistics) 1984 yılında kurulmuştur ve merkezi Almanya’nın Bonn şehridir.
Organizasyon 1991 yılından beri yapılan profesyonel futbol maçları sonuçlarına dayanarak, kulüpler ve milli takımlar için sıralamalar yapmaktadır. Değerlendirmede kıtasal ve kıtalararası müsabakalar, ulusal lig maçları ve en önemli ulusal kupa maçlarında (son 16’ya kalınmadan önceki maçlar değerlendirilmez) alınan sonuçlar dikkate alınır.

‘Dünyanın en iyi takımı’ listesinde üç basamak yükselen Fenerbahçe 25. sırada yer alarak en başarılı takım olarak gözüktü. Diğer merak edilen Galatasaray ise dokuz basamak yükselerek 81. oldu. İlk yüze girmeyi başaran diğer bir  Türk takımı Bursaspor ise 22 basamak birden atlayarak 97. sıraya yerleşti.

Eskişehir flaş takım görüntüsünde  16 sıra birden yükselerek 123 ve 2 sıra yükselerek Trabzonsporda 223. sırada yer aldı. 130 basamak gerileyen Beşiktaş ise en kötü performansı sergileyerek 282. oldu.

Dünyanın En İyi 100 Takımı Listesi

Dünyanın En İyi 100 Takımı Listesi

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap