Buradasınız : Ana Sayfa //Müzik Haberleri//2012 Eurovision Şarkı Yarışmasına Can Bonomo Gidecek!

2012 Eurovision Şarkı Yarışmasına Can Bonomo Gidecek!

2012 Eurovision Şarkı Yarışması‘na Türkiye’yi temsilen kimin gideceği tartışmalarına son noktayı TRT koydu. TRT, bu konuda uzun süren tartışmalar ve anketlerin yapılmasından sonra, 2012 Eurovision Şarkı Yarışması‘na Can Bonomo‘nun gitmesine karar verildiğini açıkladı.

Can Bonomo Eurovision’a özel bir şarkı besteleyecek ve o şarkıyla ülkemizi temsil edecek. Can Bonomo hakkında daha önce şu yazımızda bilgiler vermiştik. Can Bonomo internet üzerinden gerçekleştirdiği konserleri ile tanınıyor ve sanatçı farklı müzik tarzlarını bir araya getirdiği eserleriyle de billiniyor.

can bonomo

2012 Eurovision Şarkı Yarışması'na Can Bonomo Gidiyor

Can Bonomo Müzik Kariyeri

Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise hayatı boyunca devam ettirdiği müzik çalışmalarını İstanbul’da sürdürdü. 17 yaşındayken İstanbul’a gelen Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

Aldığı Ödüller:

– 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’

– 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 ‘En İyi Çıkış Yapan Solist’

Etiketler: , , , , ,

4 Yorum yapılmış " 2012 Eurovision Şarkı Yarışmasına Can Bonomo Gidecek! "

 1. CoNTRoLLeR dedi ki:

  Eski Eurovision temsilcimiz Hadise’nin giydiği dekoltesi bol kıyafetin TRT’cileri rahatsız ettiği için bu sene de erkek temsilci belirlendiği iddia ediliyor.

  26 Mayıs’ta Azerbaycan Bakü’de yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Can Bonomo temsil edecek.

  TRT’nin tanınmamış bir şarkıcıyı Eurovision’a yollaması tartışılıyor. TRT’den sızan haberlere göre; Can Bonomo’nun erkek olması seçilmesini kolaylaştırmış.

  2009’da Eurovision’a giden Hadise’nin sahnede giydiği dekoltesi bol kıyafet TRT’cileri rahatsız etmiş. 2010’da ve 2011’de erkeklerden kurulu Manga ve Yüksek Sadakat’i Eurovision’a yolayan TRT bu yıl da Can Bonomo’yu seçti.

 2. Tolga dedi ki:

  Can Bonomo Şarkılarından Birkaç Tanesini sitemizden dinleyebilirsiniz.

 3. CoNTRoLLeR dedi ki:

  Elif hanım Can Bonomo 20 Ocak’ta İstanbul’da konser verecek.

 4. elif dedi ki:

  can bonomo istanbula ne zaman gelecek ben onun en buyuk hayranıyım

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap