Buradasınız : Ana Sayfa //Müzik Haberleri//2012 Eurovision Şarkımız (Türkiye)

2012 Eurovision Şarkımız (Türkiye)

2012 Eurovision Şarkı Yarışması bu yıl Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak. Yarışmanın yarı finalleri 22 ve 24 Mayıs 2012’de, finali ise 26 Mayıs 2012’de yapılacak. Daha önce şu yazımızda Can Bonomo’nun Eurovision Şarkı Yarışması‘na ülkemizi temsilen gideceğini duyurmuştuk. Bugün ise Can Bonomo’nun Eurovision için hazırladığı şarkıyı, 22 Şubat 2012’de TRT 1 ve TRT Müzik Ana Haber Bülteni’nde açıklayacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Can Bonomo, bu duyuruyu kendi twitter hesabından yaptı ve biz de sizlerle paylaşmak istedik. 2012 Eurovision Şarkımız açıklanır açıklanmaz bu yazımıza ekleyerek, ziyaretçilerimizin yorumlarına sunacağız.

2012 Eurovision Şarkımız (Türkiye)

Eurovision Şarkı Yarışması’nda bu yıl Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo, beklenen şarkıyı bugün sevenleriyle paylaştı.

Bonomo, Bakü’deki yarışmada söyleyeceği İngilizce ‘love me back’ isimli şarkıyı ilk kez seslendirdi.

http://www.youtube.com/watch?v=P-AmFV6Z3KU
2012 Eurovision Şarkımız

2012 Eurovision Şarkımız

Eurovision temsilcimiz Can Bonomo‘nun, Bakü’deki yarışmada söyleyeceği şarkı bu akşam görücüye çıkıyor.

Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanan Can Bonomo, Bakü’deki yarışmada söyleyeceği şarkıyı ilk kez bu akşam seslendirecek.

57. Eurovision Şarkı Yarışması‘nda geri sayım sürerken, Eurovision 2012 Türkiye’nin Şarkısı, yarışmaya katılacak temsilcimiz Can Bonomo tarafından bugün canlı olarak 19: 30’da TRT 1 Ana Haber’de seslendirilecek. Eurovision’da Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo, yeni şarkısıyla böylece ilk kez görücüye çıkmış olacak.

TRT’de yayınlanan tanıtım kliplerinde, sanatçının bu akşam şarkısını ilk kez seslendireceği ve tüm Türkiye’ye duyuracağı haberi verildi.

CAN BONOMO KİMDİR

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. 17 yaşında İstanbul’a gelerek müzik dünyasına ses prodiksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema Televizyon Bölümü mezunu Bonomo, üniversite yıllarında radyoculuk yaptı.

Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.

En sonunda yıllardır hayalini kurduğu ilk albümü “Meczup”u uzun uğraşlar sonunda Ocak 2011’de Can Saban’ın yapımcılığıyla yayınladı.

Aldığı Ödüller:

– 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’

– 38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 ‘En İyi Çıkış Yapan Solist’

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

3 Yorum yapılmış " 2012 Eurovision Şarkımız (Türkiye) "

  1. vhde1234 dedi ki:

    kesinlikle süper bir şarkı çok çok doğru bir seçim inşallah ilk 5e girer

  2. ENEGER dedi ki:

    Müzik güzel, bu yarışmaya yönelik ( tüm ülkelere hitap edebilecek tarzda) bir şarkı olmuş ilk 5’e girer diye düşünüyorum 🙂

  3. CoNTRoLLeR dedi ki:

    Şarkıyı nasıl buldunuz arkadaşlar? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap