Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//2012 Mesir Festivali’ne Kimler Katılacak?

2012 Mesir Festivali’ne Kimler Katılacak?

Mesir Şenlikleri Ne Zaman?

Her yıl Manisa’da düzenlenen Uluslararası Mesir Festivali‘nin 472’incisi, bu yıl 21-25 mart 2012 tarihleri arasında yapılacak. Türk tarihinin günümüze kadar gelen en eski festivallerinden olan Mesir Festivali‘ne bu yıl; Kenan Işık, Hülya Koçyiğit, Muazzez Ersoy, Emre Aydın ve Sevcan Orhan gibi ünlü isimler de katılacak.

Mesir Festivali 2012

Mesir Festivali 2012

Festivalde Kenan Işık “Merkez Efendi”, Hülya Koçyiğit ise “Hafsa Sultan” olacak. 472.Mesir Festivali‘nde takip edilecek festival programı ise şu şekilde olacak;

– 21 Mart çarşamba günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacak kortej Sultan Parkı Bimarhanesi’ne kadar yürüyecek ve mesir dualarla karılacak.

– Aynı gün Celal Bayar Üniversitesi Muradiye yerleşkesinde Nevruz şenliği ve Pinhani konseri düzenlenecek, Manisa Belediye Fuar Salonu’nda 19’uncu Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı açılacak.

– Gece de Cumhuriyet Meydanı’nda Sevcan Orhan konser verecek. 22 Mart perşembe günü şehirde çeşitli sergiler açılacak, konserler verilecek.

– Bu yıl ki Mesir’in onur konuğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olacak.

– 23 Mart cuma günü çeşitli etkinliklerin yanı sıra saat 21.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Muazzez Ersoy konser verecek.

– 24 Mart cumartesi günü 13’üncü Mesir Yemek Yarışması yapılacak. Çeşitli etkinlikler düzenlenecek, gece de Cumhuriyet Meydanı’nda Emre Aydın konseri yapılacak.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " 2012 Mesir Festivali’ne Kimler Katılacak? "

  1. meryem dedi ki:

    sevcan hanım ben sizin cok buyuk bir haysanınızım lutfen birkez daha gelin mersin e sevgilerimle

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap