Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//2016 Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaş Ödemesi

2016 Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaş Ödemesi

Eylül ayında ödenmesi gereken maaşlar 09 Eylülden itibaren ödenecek

2016 Kurban Bayramı Öncesi Emekliye Maaşları Ödenecek mi?

2016 yılında Kurban Bayramı, 12-13- 14-15 Eylül 2016 tarihlerinde kutlanacak. Memurlar  her ayın 15’inde maaş alıyor. Yani memurların Eylül’de maaş günleri Kurban Bayramı’nın son gününe denk geliyor. Bu nedenle memurların maaşlarının bayram öncesi ödenmesi için çalışma yürütülüyor. Aynı çalışmanın, maaşlarını her ayın 16’sı ile 28’i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsaması bekleniyor. Memurlar ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının erken yatırılması gündeme geldi.  Geçtiğimiz yıllarda da bayram dönemlerinde erken maaş müjdeleri verilmişti. Bu nedenle bu Kurban Bayramı öncesinde de maaşların ödenebileceği belirtiliyor. Memur emeklileri ise maaşlarını her ayın 1’i ile 5’i arasında alıyor. Yaklaşık 2 milyon memur emeklisi Eylül’de de maaşlarını yine bu tarihler arasında alacak.

2016 Ramazan Bayramı Öncesi Emekliye Maaşları Ödenecek mi?

SGK’dan yapılan açıklamada, memur emeklisi, dul ve yetimlerin aylıklarının Ramazan Bayramı’ndan 1 gün önce ödeneceği açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Müdürlüğü Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ziraat Bankasından maaş alan memur emeklisi, dul ve yetimlerin ödemeleri her ayın 1’inci ve 5’inci günü yapılırken, Ramazan Bayramı dolayısıyla bu düzenlemede değişikliğe gidildi. Bayram dolayısıyla memur emeklisi, dul ve yetimlerin maaş ödemeleri arefe günü yapılacak. Böylece, söz konusu bankadan 320 bin 246 memur emeklisi, dul ve yetime toplam 991 milyon 547 bin 972 lira ödeme yapılacak.

Hayat telaşına düşmüş emekliler hesap denkleştirme peşinde koşarken Ramazan Bayramı,  4 Temmuz 2016 Pazartesi günü arefe günü (Yarım gün tatil) ile başlayacak, 5 Temmuz 2016 Salı, 6 Temmuz 2016 Çarşamba, 7 Temmuz 2016 Perşembe günü bayram günleri olacak, hal böyle olunca Ramazan Bayramı öncesi emekli maaşları ile ilgili son durum merak edilmeye başladılar. Ancak 2016 Ramazan Bayramı Öncesi Emekliye Maaşları Ödenecek mi? sorusuna henüz resmi bir açıklama gelmedi

2015 Kurban Bayramı Öncesi Emekliye Maaşları Ödenecek

Emekli maaşları bayramdan önce mi yatacak sorusunun cevabı SGK’dan gelen açıklamayla son buldu. Emekli maaşları ne zaman yatacak? SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emekli maaşları 17-23 Eylül 2015 arasında ödenecek.

SSK işçi ve tarim emeklisinin aylıkları, tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara 17 Eylül’de, 5 ve 7 olanlara 18 Eylül’de, 3, 4 ve 1 olanlara 21 Eylül’de, 2 ve 8 olanlara 22 Eylül’de, 0 ve 6 olanlara da 23 Eylül’de ödenecek.

SGK EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI

SGK’dan yapılan yazılı açıklamada, emekli aylıklarının 4/A SSK emeklilerine her ayın 17-26’sında, 4/B Bağ-Kur emeklilerine her ayın 25-28’inde ve 4/C Emekli Sandığı emeklilerine ise her ayın 1-5’i arasında ödendiği hatırlatıldı.

TARİHLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Açıklamada, Kurban Bayramı’nın 24-27 Eylül tarihlerine rastlaması nedeniyle SSK işçi ve tarım emeklisi, Bağ-Kur esnaf ve tarım emeklisi ile Emekli Sandığı emeklisinin aylıklarının verildiği tarihlerde değişiklik yapıldığı kaydedildi.

ESNAF VE TARIM EMEKLİSİNİN AYLIKLARI NE ZAMAN YATACAK?

4/B Bağ-Kur esnaf ve tarım emeklisinin aylıkları 22 Eylül’de, 4/C Emekli Sandığı emeklisinin aylıkları ödeme günü 1, 2 ve 3 Ekim’de olanlar 21 Eylül’de, 4 ve 5 Ekim’de olanlar ise 22 Eylül’de maaşlarını alacak.

24 Eylül 2015 günü başlayacak Kurban Bayramı öncesi yine emekliler için erken maaş ödenmesi öngörülüyor. Ancak resmi bir açıklama yok. Kurban Bayramı tatili 9 güne bağlanınca 18 Eylül 2015 Cuma gününe maaşların ödenmesi gerekecek.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaşlarını bayram öncesi ödeme kararı aldı.Buna göre 14 Temmuz Salı günü Bağ-Kur emeklilerinin; 15 ve 16 Temmuz’da da SSK emeklilerinin maaşları ödenecek. SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşları yüzde 4.76 zamlı alacak.

Bayrama 10 gün kala Maaşların erken yatacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmezken, ümitli bekleyiş devam ediyor. 2015 Ramazan Bayramı 17-18-19 Temmuz 2015 tarihlerinde dolayısıyla maaşını bu tarihten sonra alanlar için ilk beklenti, maaşlarını Ramazan Bayramı öncesinde alabilmek. Şuan için resmi bir açıklama olmasa da daha önceki uygulamalar Ramazan Bayramı öncesi maaşların 2015 yılı içinde benzer bir yaklaşım ile ödeneceği yönünde.

Emekli, dul ve yetimlerin maaşı Kurban Bayramı öncesinde ödenecek. 29 Eylül 2014 Pazartesi gününden itibaren perşembeye kadar paralar yatacak

Hükümet emekli, dul ve yetimler ile kamu işçisine bayram müjdesi verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekli, dul ve yetim aylıklarının Kurban Bayramı’ndan önce ödeneceğini bildirdi. Buna göre, ödeme günü 1 ve 2 Ekim’de olanlar maaşlarını pazartesi alacak. 3 Ekim ödeme günü olanlara 30 Eylül 2014 Salı; 4 Ekim’dekilere 1 Ekim Çarşamba, 5 Ekim olanlara da 2 Ekim Perşembe günü ödeme yapılacak. Kamuda çalışan işçilerle ilgili de Resmi gazetede bir karar yayımlandı. Buna göre, devlette çalışan işçilere ilave tediyeler de bayramdan önce ödenecek.

İŞÇİYE TEDİYE 2 EKİM 2014 de

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, 6772 Sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2014’te yapılacak ilave tediyenin birinci yarısının 2 Ekim 2014’de, kalan bölümünün de 26 Aralık’ta ödenmesi kararlaştırıldı.  Kaynak: www.milliyet.com.tr

Kurban Bayramına sayılı günler kala emeklilerin ve çalışanların en çok sorduğu soru olan maaşların Kurban Bayramı öncesi ödenip ödenmeyeceği sorusu hala cevapsız. Tüm ümitlerini Kurban Bayramı öncesi maaşların ödenmesiyle rahat bir şekilde kurban kesmek ya da rahat bir bayram yapmak hesabı olarak yapanlar için henüz maalesef ki bir açıklama yapılmadı.

Kurban Bayram Öncesi Emekli Maaş Ödemesi  Yapılacak 2014

03 Ekim 2014 Cuma günü Arife olması nedeniyle maaşlarını bu tarihe yakın alacakların akıllarına Bayram öncesi maaş alıp alamayacakları sorusu geldi. Zira Kurban kesmek isteyenler eğer gerekli maddi hazırlıkları yoksa yada alacakları maaştan bir bölümünü kurbana planlamışlarsa bu çok daha önem arz eder bir soru oldu. Şimdilik hükümet kanadından bir açıklama yok ama gelenekleşmiş bir şekilde maaşların kurban bayramı öncesi ödenmesi bekleniyor.
Kurban Bayramı 04-05-06-07 Ekim 2014 tarihlerine denk geliyor.
Ramazan Bayramının 28-29-30 Temmuz 2014 tarihine denk gelmesi nedeniyle Bayram sonrasında ödenmesi gereken emekli aylıkları Bayram öncesi ödenme kararı alındı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin emekli aylıkları ile işsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ve kısa çalışma ödemelerinin Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle erken ödeneceğini bildirdi Bağ-Kur emeklileri tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5 ve 3, 1 olanlara 24 Temmuz 2014 ; 8, 6, 4 ve 2, 0 olanlara ise 25 Temmuz’da ödeme yapılacağı bildirildi. Memur emeklilerinin maaş ödeme günü 1 ve 2 Ağustos olanlara 23 Temmuz’da, 3 ve 4 Ağustos olanlara 24 Temmuz’da, 5 Ağustos olanlara da 25 Temmuz’da maaşlarının ödeneceği duyuruldu. Öte yandan, işsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ve kısa çalışma ödemeleri 25 Temmuz 2014 Cuma günü ödenecek.

2014 yılının Ramazan Bayramı’ı 28-29-30 Temmuz da (Pazartesi, Salı ve Çarşamba) maaşlarının Ağustos 2014 başı alacak olan emekliler için henüz  konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Memur maaşları,Kurban Bayramı’ndan önce ödenecek mi?

Çalışan ve emekli kesimin her bayramdan önce merakla beklediği sorunun cevabı henüz açıklanmadı. Maaşlarını bayram öncesi almanın rahat ve bayramın gereklerini yerine getirme adına önemini bilen bu kesimin talepleri hükümet tarafında genelde boşa çıkarılmaz. Bakalım 2014 Ramazan Bayramı içinde maaşlar bayramda önce yatırılarak, öncelikle bayram ihtiyaçları karşılanabilecek mi?

Daha Önceki Bayramlarla İlgili Uygulama Haberleri

Memur maaşları, Ramazan Bayramı’ndan önce ödenecek. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir genelge yayımlayarak, Ağustos ayı maaşlarının erken ödenmesini istedi.

Maaşlar 15 Ağustos 2013 yerine 6 Ağustos’ta ödenecek. Erken maaş ödemesinden sözleşmeli personel ve işçiler de yararlanacak.

Genelgeye göre, memur maaşları, 15 Ağustos 2013 yerine avans olarak Ramazan Bayramı’ndan önce ödenecek. Maaş ödemesi, 6 Ağustos’ta yapılacak. Erken maaş ödemesinden sözleşmeli personel ve işçiler de yararlanacak. Belediyelerde çalışan personel de Ağustos ayı maaşını erken alacak.

8 Ağustos 2013 Perşembe, Ramazan Bayramı’nın 1. Günü olması nedeniyle maaşlarını bu tarihten sonra alacaklar için acaba 2013 yılı Ramazan Bayramı öncesi maaş ödemesi yapılacak mı sorusunu gündeme getirdi. Hükümet genelde bu konuda duyarlı davranarak hem vatandaşın bayrama hazırlanması hemde bayramı rahat geçirmesini göz önüne alırken bayram öncesi piyasanın da hareketlenmesini de hedefler. Daha önce ki yıllar da bu tür durumlarda ki uygulamalara ve tahammüllere bakıldığında 2013 Ramazan Bayramı öncesi maaş ödemesi yapılır kanaatindeyiz. Şu an itibarı ile resmi açıklama yok resmi açıklama yapılırsa sizlerin bilgisine yine buradan sunacağız.

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara 25.10.2012 Kurban bayramı öncesinde maaş ödemeleri yapılacak

Emekliler, bugünden (17.10.2012 çarşamba) itibaren cumaya kadar 3 gün boyunca tahsis numaralarının son rakamına göre maaşlarını alacaklar.

İLK ÖDEME 17.10.2012 de

Bugün tahsis numaralarının son rakamı 9,7 ve 5 olan emekliler maaşlarını alacak. Yarın ise son rakamı 1, 8 ve 6 olan emeklilere maaşları ödenecek. Cuma günü ise son rakamları 4, 2 ve 0 olan emekliler için ödeme günü olacak.

25 ekim 2012 günü kurban bayramının birinci günü olması sebebiyle bir dizi kara alındı ve hükümet sözcüsü tarafından basın ve halka duyuruldu.

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara kurban bayramı öncesinde maaş ödemeler yapılacak.Bakanlar Kurulu Dünkü toplantısında,Emekli Maaşlarının Kurban Bayramı Öncesi ödenmesi kararı aldı. 09.10.2012

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklayan Hükümet Sözcüsü Arınç, ”Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim’de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim’de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakanlık Merkez Bina’da düzenlediği basın toplantısında Bakanlar Kurulu’nda yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle alınan kararları açıkladı.

Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 25 Ekim öncesindeki arefe gününün de resmi tatil ilan edildiğini bildiren Arınç, ”24 Ekim Çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” ifadesini kullandı.

Her bayramda olduğu gibi otoyol, boğaz köprüleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılmasına yönelik kararların da alındığını vurgulayan Bülent Arınç, ”24 Ekim 2012 Çarşamba günü 00.00’dan başlayarak 30 Ekim 2012 Salı günü saat 07.00’ye kadar otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim Perşembe günü saat 00.00’dan başlayarak, 28 Ekim Pazar günü saat 24.00’e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak” diye konuştu.

SSK emeklilerine bayram öncesi maaş

Emeklilerin dört gözle beklediği açıklama Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’tan geldi
Ramazan Bayramı’nın yaklaştığını anımsatan Arınç , SSK emeklilerinin aylıklarıyla ilgili bayram öncesinde bir ödeme söz konusu olacağını belirtti. 13 Ağustos 2012 Pazartesi

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına geçen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, SSK emeklilerine bayram öncesi maaş müjdesi verdi.

SSK emeklilerine aylıklarının her ayın 17’si ile 26’sı arasında ödendiğini, Ramazan Bayramı’nın da bu yıl 19 Ağustos’ta başlayacağını hatırlatan Arınç, ”Dolayısıyla emeklilerimizi mağdur etmemek, emeklilerimizi sevindirmek için SSK emeklilerinin aylıklarının öne alınması kararlaştırılmıştır. Aylığını ayın 22-23-24-25 ve 26’sında alınlar için bu ayın 16’sında ödeme yapılacaktır. Aylığını 17-18-19-20 ve 21’inde alanlar bu ayın 17’sinde emekli maaşını alabileceklerdir. Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir. Bu uygulamadan 5 milyon 926 bin küsür, 6 milyona yakın SSK emeklisi istifade etmektedir” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

35 Yorum yapılmış " 2016 Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaş Ödemesi "

 1. mehmet dedi ki:

  peki dul maaşı 24 ekim olanlarda faydalana bilecekmi yardım lütfen …

 2. isminiz... dedi ki:

  memur maaşını önceden alabirimi bayram için

 3. şenol dedi ki:

  bizi şu bayramda parasızlıktan eve mahkum ettin sayın faruk celik bey neden emekliler arasında ayrım yapğtınız bunu anlamış degilim memura gelince şahin kesiliyorsunuz işciye gelince yoksunuz unutmt bu ülkede bizlerde yaşıyoruz ya herkese maaş verecektiniz ve ya kimseye vermiyecektiniz kusura bakma bakanım sizden hic memnun degiliz

 4. eren dedi ki:

  bunlar utanmaz arlanmazlar emekliler arasında bile ayırım yapıyorlar ben size oy zamanı gelince soracam el sıkıp oy dilenen AKP lilere gidin size ssk ve bakurlular oy versin diyecem utanmaz erifler

 5. mehmet yılmaz dedi ki:

  AKP AZ KALDI ULAN EMEKLİ BİLE AYIRT EDİYORLAR BAYRAMDA EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİNE DE MAAŞ ÖDE YA HİÇ KİMSEYE ÖDEME 22-10- 2012

 6. meral yıldırım dedi ki:

  emeklı sandığından emeklı oldummemur emeklısıyım her secımde yıllardır oy verdık allahımın uzerıne yemın ederımkı memmur emeklıllerın maasları odenmesın ben kurban kesemeyım bundan boyle elımkırılsınkı oy vermem akpye sayın basbakanım bu olaydanhaberın belkı yoktur ama ıcınde senı parcalayacak oyunu bolecek ınsanlar var tum emeklılerın ayın ıkısıne kadar alanların maaslarını odemenızı rıca edıyorum

 7. semiha kurt dedi ki:

  emekli sandığı emeklisiyim…bayramda alış veriş bizim de hakkımız…..bayram öncesi maaşlarımız neden ödenmiyor….ben de kurban kesmek istiyorum….bayramlık almak istiyorum…..diğer emeklilere ödeniyorsa bize de ödenmeli…..haksızlık…

 8. ömer AYMAZ dedi ki:

  sayın başbakanım. ben sizi 1999 yılında veya yakın . bir parti kurarsa ki kutracak ve başbakan olacak ve dar gelirli biz fakir gurebaya babalık yapacak züluüm bitecek .diye insanlara anlatırdım. gün ler su gibi gelsdi geçti : ve o zamanklar bana kimse inanmıyordu. bende inanıyordum. ve bu inancımdan dolayı aALLAH BENİ HAKLI ÇIKARDI. YIL 2003 SEÇİM SANDIKLARI GELDİ . OYLAR SAYILDI . AKP ÇOĞUNLUĞA ERDİ . HÜKÜMETİ KURDU. BİZE BİR ŞEY DEĞİŞMEDİ . YİNE KİRADAYIZ .YİNE DAHA ZOR GEÇİNİYORUZ. SONU KÖTÜYE GİDİYOR. ÇOK KONUDA İDEAL VE AZİMLİ SİNİZ. TEBRİK EDERİM. SAYISIZ OYLAR SİZE AKTI SAYEMDE . SONRA FİRELER BAİŞLADI . ADİL OLMASAK TARİH BİZDEN HESAP SORAR .BİZ FARKLI OLMALI DEĞİLMİYİZ. KİMSEYE ÇATMADAMN MÜLAYÜM CE HALİM OLALIM. AYRICA 2012 KURBAN BATYRAMIONDA BİZ REMEKLİ MEMUR KESİMİ AÇ VE REZİL BİR BAYRAM GEÇİRECEĞİZ. ZATEN YIUVAMIZ BU SIKIVNTIOLARDAN BOZULMAK ÜZERE SİZİNDE BUNDA PAYINIZ VARDIR. ALLAHTAN KORKUN
  .DERİM.

 9. hamit üçüncü dedi ki:

  geçen bayramda da emeklilere müjde dendi.emekli sandıgı emeklileri magdur edildi.bu bayramda da verilmeyecekse yandık.emekli sandıgının parası yokmu acaba.ilgili varsa takdim olunur.

 10. erdem dedi ki:

  bakurlular uvey evlatt ondan vermıyorlar gecen bayram olduğu gıbı kurban bayramında desene kurban kesemeyecez uvey evlatlık boyle oluyor

 11. ssk ve millet vekilleri bayram öncesi maaşını alıyor peki bağkur emeklisi prim ödemeden mi emekli devlet 2ci sınıf muamelesineden sadakamı veriyoryazıklarolsun dedi ki:

  12 yıldır akp oy verdim pişmanım

 12. nurgül dedi ki:

  Çocuklara dikkat edin oynarken. Kendisini aşağılayanın emrine amade olur, onu memnun etmek için elinden geleni yapar.Ya da savaşan gariban çocuğu, kaymağını yiyen, kalantor çocuğudur. Bizler, bu düzensizlik yıkılsın diye dualar edip, koşturduk yıllarca. Çoluğumuz, çocuğumuz bari düzgün insanca bir hayat sürsün diye. Bazen öyle karamsarlığa uğratıyorlar ki, “Yine mi gol değil hakim Bey ” diyesim geliyor.Tamam birşeylerin düzelmesi için sabretmek gerek ama, sabrın da bir sonu var. Arada bizi de görsünler. Naftalinleyip, sandıkta bekletildiğimiz için unutuluyoruz. Üzerimize yorgan yatak yığmaları da cabası!!! Bilmem anlatabildim mi? Hem bunları kimsenin( yetkililerin) okuduklarını sanmıyorum. Sadece kendi kendimize dertleşiyoruz

 13. adem dedi ki:

  ben emekli sandıgın dan adem ben bu ay para almadım bayramdan önce yapamıyacagınız şeylere söz vermeyın mılletıde kandırmayın ya vereceksiniz hepsine verin yada hiç vermeyin ben çıkarım tv de derim emekliler para alcak ama sonrası mileti kandır mayın mııllet hepsi bayramda sizin elinize baktı tabı kımse kımsenin halını bilmezkı

 14. hülya dedi ki:

  ssk alsın anladık ta bağkurlu annem bu bayram ne yapacak bağkurlular emekliden sayılmıyo mu. bakarsınız kendilerinin vekillerin maaşı gibi bi gecede arttırıverirler maaşları eeeeeeeee ne yapalım evet diyenler müstahak olsun bakalım.

 15. selvinur dedi ki:

  benimde babam bağkur emeklisi resmen yatacak umuduysa 3 gün üst üste gittim bankamatiğe baktım ama ortada hiç birşey yok ben anlamıyorum sonuçta onlarda emekli bunlarda neden bu ayrım yazıklar olsun bencede ben bu hükümete oy vermedim ama olacak seçimde vermeyi düşünüyordum artık o düşüncemde kalmadı şuan bizler mağduruz bayrama parasız gireceğiz

 16. fUAT bozdemir dedi ki:

  Bag-kur emeklisi olduk da ne yiyelim.işçi emeklisinın bayramıda bagkur emeklisininın bayramı degil mi.lanet olsun o devlete yatırdıgımız paralar.İNSAN AYRIMI YAPMIYOM DİYEN DEVLET SEN ILK BAS EKONOMİK SORUNU ÇÖZ:))YASASIN BAGKURLULAR:) KAHROLSUN EKONOMİK ESİTSİZLIK..

 17. recep dedi ki:

  emeklileri enayi görüyorlar mıletvekıllerı ama 2,senede emeklı olupta 100,45,zam alan yoksul m,vekıllerı harıc onların halıne üzülüyorum maasımı onlara zekat olarak verecegım bayram harclıgı sonra öncelik b,arınca tum bagkurlu emelılere parasız bayram dılıyorum

 18. Erol dedi ki:

  Emekli emeklidir. Ne bu ayrım? Emeklinin sandığı, bağ-kuru, ssk’lı sı olmaz. Verilecekse herkese eşit ödeme verilmelidir

 19. Erol dedi ki:

  Bağ-kurlu emekliden sayılmıyor mu?

 20. Burak dedi ki:

  Yazıklar olsun hem hükümete hem kendime. Kendime de yazıklar olsun çünkü; kendi ellerimle kaç tane oy topladım bunlara. Yazık, yazıkkkk….

 21. ONUR dedi ki:

  tayyibin akrabaları demeeki ssk emelisi 🙂

 22. uğur dedi ki:

  annem bağkur emeklisi ssk ve bağkur arasında fark kalmıyor artık hepsı bır dıyen zihniyet zihniyetinize sizin bukadar karektersızlık olamaz ne olacak bagkur emeklı sandıgı bayrama parasızmı gırecek allah cezanızı versın buda benden onlara bayramlık gule gule kullansınlar allah cezanızı versın

 23. cengiz dedi ki:

  insanların hakkettiği maaş bayramdan evvel vererek lütuf gibi gösteriliyor bağkurlu.emeklisandığından emekli olan insanlar bu devletin emeklisi değilmi utanmadan ssk.lıya bayram öncesi veriyoruz diye acıklama yapıyorlar ben ssk.emklisi olarak emekliyi bir birinden ayırdıkları icin utanıyorum BU DEVLETİN EMEKLİLERİ ARASINDA AYRIM YAPANLARA YAZIKLAR OLSUN

 24. gulten dedi ki:

  emekli sandığı maaşları niye bayram öncesi ödenmiyor devlet ssk ya ödeniyorda emekli sandığından olanlar niye ayrılıyor kendi maaşımızı istiyoruz aslında bayramlarda devletin emelilere bayram ikramiyesi vermesi lazım

 25. Refik dedi ki:

  Bağkur emeklillerinin alnında enayimi yazıyo yeter be hep esnaflar bu durumda kalıyo

 26. basol dedi ki:

  ağzına sağlık

  • Rahime dedi ki:

   Neden ssk emeklisinin maaşı bayram öncesi veriliyoda bağkur emeklisine yok emekli olmak için bizde er ay prim ödedik bu haksızlığı yapanları Allaha havale ediyorum

 27. Cengizhan dedi ki:

  bağkurlular hep mağdur.

 28. İBRAHİM ÇÜKÜREN dedi ki:

  sayın başbakanıma iletiniz. emekli sandığı maaşlarınıda bayramdan önce ödetsin ssk emeklileri müslümanda biz hıristiyanmıyız. saygılarımla.emekli adliye memuru.ve.mit görevlisi.mit.sicil.no.35152.saygılar sunarım16.08.2012.saat.11.42.perşembe.

 29. ŞAHİN GÜL dedi ki:

  EMEKLİYE BAYRAMDA BAYRAM YAPTIRACAK HİÇ OLMAZSA SENEDE BİR GÜN BİR DEFA İKRAMİYE VERİLEMEZMİ

 30. kamil karen dedi ki:

  ben emekli sandığından emekliyim her ayın ikisinde maaş almaktayım ben nezaman alcam maaşımı bizde bayramdan önce alabilecekmiyiz saygılar

 31. vatandaş soner budak balıkesir dedi ki:

  emekli sandığı mensuplarından oy alamadıkları için derim çıkmazsa,çıkmazsa ömür boyu alamazlar q

 32. vatandaş dedi ki:

  emekli sandığı neden alamıyor,alamazsa ayrıcalık haksızlık olmuyormu

 33. ganimet ata dedi ki:

  Bağkur emeklisiyim bayram öncesi bağkurlu emekli maaşımı alamayacakmıyım

 34. yavuz dedi ki:

  bağkur emeklileri neden mağdur

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap