Buradasınız : Ana Sayfa //U20 Dünya Kupası 2013//2013 U20 Dünya Kupası Resmi Şarkısı (Yıldızlar Buradan Yükseliyor)

2013 U20 Dünya Kupası Resmi Şarkısı (Yıldızlar Buradan Yükseliyor)

FIFA’nın dünya çapında ikinci en büyük organizasyonu olan U20 Dünya Kupası bu yıl 21 Haziran – 13 Temmuz 2013 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleşecek. 16 ülkenin katılım göstereceği U20 Dünya Kupası maçları İstanbul, Bursa, Kayseri, Antalya, Gaziantep, Trabzon ve Rize olmak üzere 7 ayrı şehirde oynanacak. Geçtiğimiz günlerde 2013 U20 Dünya Kupası‘nın resmi topu ve resmi şarkısı tanıtıldı. 2013 U20 Dünya Kupası Resmi Şarkısı ve Resmi Topu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye’de 21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası’nın resmi maç topu ile şarkısı, bugün çeşitli etkinliklerle tanıtıldı.

İstanbul İstinye Park’ta gerçekleştirilen organizasyon, FIFA’nın resmi sponsoru Sony Müzik sanatçılarından Gece Grubu’nun bu turnuva için bestelediği “Yıldızlar Buradan Yükseliyor” isimli FIFA U20 Dünya Kupası Türkiye 2013 resmi turnuva şarkısı, canlı performans eşliğinde ilk kez kamuoyuyla paylaşıldı.

Yapılan tanıtımdan önce 20 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar ve eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen’in katıldığı bir panel düzenlendi. Sezon başından beri bu turnuvaya hazırlandıklarını ve çalışmaların istenilen düzeyde gittiğini belirten Feyyaz Uçar, son hazırlık maçında Özbekistan karşısında alınan 5 – 2’lük skoru da değerlendirdi. Uçar, şunları söyledi:

“Enteresan bir maç oynadık. İlk 10 dakika 3-0 oldu. Rakip takım sonra toparlanıp üzerimize geldi. Birdenbire maç 3-2 oldu. Son 10 dakikada 5-2 kazanmayı bildik. Bu bize iyi bir ders olmalı. Rakibin ve skorun ne olduğu hiç önemli değil. Önemli olan konsantrasyonu bozmadan 90 dakika mücadele edebilmek. İnşallah bundan sonra deneyimlerimizi artırarak şampiyonaya hazır hale geleceğiz.”

Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, 20 Yaş Altı Milli Takımı Antrenörü Emre Aşık ve eski milli futbolcu Rüştü Reçber ile de kısa bir söyleşi yapıldı.

Resmi şarkının yanı sıra, resmi sponsor Adidas’ın bu turnuva için özel olarak hazırladığı şampiyonanın resmi maç topu da ilk kez bu etkinlikte tanıtıldı.

2013 U20 Dünya Kupası Resmi Topu

20130226-225747.jpg

2013 U20 Dünya Kupası Resmi Şarkısı

2013 U20 Dünya Kupası’nın resmi şarkısı rock gruplarımızadan Gece tarafından bestelenip seslendirildi. Yıldızlar Buradan Yükseliyor ismi verilen şarkı, kupa boyunca her maçta dinlenebilecek.

Gece Yıldızlar Buradan Yükseliyor Şarkı Sözü (FIFA U-20 Dünya Kupası Resmi Şarkısı)

Gencim ben gelecek benim,
Kazanmak, kazanmak benim kaderim,
Yere düşsem bile pes etmem,
Yeniden ayağa kalkmasını bilirim,

Yıldızlar buradan yükseliyor,
Yıldızlar buradan yükseliyor,
Gelecek beni, beni çağırıyor,
Oyunun sesi,

Sevdiğimiz oyun aynı
Sadece renklerimiz farklı
Karda kışta yağmur çamurda
Söylediğimiz şarkı aynı

Yıldızlar Buradan Yükseliyor Dinle

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap