Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//25 atı, 5 kulvarlı parkurda, zaman kullanmadan en az sayıda koşturarak en iyi koşan 3 atı nasıl bulabiliriz?

25 atı, 5 kulvarlı parkurda, zaman kullanmadan en az sayıda koşturarak en iyi koşan 3 atı nasıl bulabiliriz?

25 attan ilk 3 atı belirleme?

Zeka geliştiren, farklı ve dikkatli düşünerek sonuç aramaya yönelten eğlenceli sorulardan birini sizlerle paylaşmak istedik.

At yarışı

İlk 3 At

Düşünün 25 atlı bir çiftlikten en iyi koşan ilk üç atı seçmeniz gerek. Ancak sizi sınırlandıran bazı konular var. İlk olarak atların aynı anda koşabileceği sadece 5 kulvar var. Atların koşma hızlarıyla ilgili  zaman konusunda hiç bir yardım alamıyorsunuz. Size verilen ve istenen sadece bu 25 atı 5 kulvarlı yolda en az sayıda koşturarak birinci, ikinci ve üçüncü atı bulmanız. ( Diğer tüm şartlar eşit, atların hepsi aynı anda koşuyor. Yorgunluk vb. diğer dış girdiler yok)

CEVAP: Cevabımız, 7 yarışta ilk 3 atı belirleyebiliriz olacak. Ancak açıklamasını bir süre sonra paylaşacağız. Zira yakın çevrem de açıklamanın peşinde koşanlar, hepsine selam olsun :))) ( TOLGA sadece sayıyı paylaştım, açıklama sen istediğinde yayınlanacak )

Etiketler: , , ,

1 Yorum yapılmış " 25 atı, 5 kulvarlı parkurda, zaman kullanmadan en az sayıda koşturarak en iyi koşan 3 atı nasıl bulabiliriz? "

  1. Tolga dedi ki:

    7 yarışla bulunabileceği ipucundan sonra sanırım nasıl olabileceği de kolay bir şekilde bulunur.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap