Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//3Gen Yerli Otomobil

3Gen Yerli Otomobil

3Gen Yerli Araba

23 Mayıs 2013 Perşembe günü lasmanı yapılan Elektrikli yerli araba  üçgen görücüye çıktı.

Uzun zamandır yerli otomobil üretimi için atılımın büyük şirketlerden gelmesini beklerken, bu atılım 2010 yılının başlarında beri çalışmalarına devam eden Gazi Üniversitesi Otomotiv Bölümü mezunu Serdar Sapmaz dan geldi.

Serdar Sapmaz ’ın baş tasarımcısı olduğu 3GEN ’in serüveni; 2010 yılının başında adını tasarımından alan süper spor bir araç modeliyle başlamış.  3Gen’in mimarı Serdar Sapmaz, o dönemde ders verdiği Gazi Üniversitesi’nden keşfedip yetiştirdiği, genç dinamik, yetenekli ve çalışkan gençlerle ekibini genişleterek ve yaklaşık 3 yıllık çalışma sürecinin ardından aracın 1/1 ölçekli prototipi tamamlamayı başarmış.

Yerli Otomobil 3Gen’in Özellikleri

Fiber ve Karbon fiber gövde ve alüminyum şaseye sahip olması planlanan 3GEN’ in, üretilebilir bir gövde yapısına sahip olmasının yanı sıra aerodinamik ve ergonomik etkenlerde göz önünde bulundurulmuştur.Ekibin asıl amacı ise spor araç tasarımı yapmaktan ziyade, karakter tasarımı yapmak olmuş. Önce spor modelde denenen karakter, sırasıyla; 4 kapı sedan, şehir içi mini elektrikli ve crossover sınıfındaki araçlara yansıtarak marka olma yolunda ciddi adımlar atılması planlanlanan 3gen şimdi kendisinin tekerinden tutacak ve destekleyecek finansal güçler bekliyor. Bakalım bu girişimin, tasarımın ötesine geçip yollarımızı süslediğini görebilecek miyiz?

3Gen Yerli Hibrid ve Elektrikli Otomobil

3Gen Yerli Otomobil

3Gen Yerli Otomobil

Üçgen 3Gen foto 3Gen picture

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap