Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//4+4+4 kapsamında İngilizce dersi 2. sınıfta başlayacak

4+4+4 kapsamında İngilizce dersi 2. sınıfta başlayacak

İngilizce Eğitimi Değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nı (MEB), 12 yıllık kademeli ve zorunlu yeni eğitim sistemiyle birlikte yabancı dil eğitiminde de yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda çocukların özellikle öğrenmenin yanı sıra telaffuzda yaşadıkları sıkıntıların önüne geçmek için daha önceden 4. sınıftan itibaren verilen yabancı dil eğitimi, 2. sınıfta verilmesiyle önüne geçmeyi olanlıyor.

Bakanlık ayrıca yabancı dil derslerinde öğretilen gramerlere de neşter vuruyor. Bugüne kadar öğrencilere çok ağır yabancı dil gramerlerinin öğretildiğini ifade eden Bakanlık yetkilileri, gramerlerin, öğrencilerin kendini ifade etme ve anlama yeteneklerini geliştirecekleri şekilde düzenleneceğini açıkladı.

LİSEDE İNGİLİZCE EĞİTİMİ KURLARA BÖLÜNECEK

Lise dönemindeki yabancı dil eğitiminde ise ‘kur’ sistemi uygulanacak. Lise eğitimine başlayan öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi için bir sınav yapılacak. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler beginner (başlangıç), elementary (basit), pre-intermediate (orta) ve intermediate (üst) gibi seviyelere göre oluşturulacak sınıflarda eğitim görecek.

YABANCI DİLDE 16 SAAT EK DERS ALINABİLECEK

Yeni yabancı dil eğitiminde yoğunlaştırılmış yabancı dil sınıflarının önemli bir yer tutacağı da öğrenildi. Buna göre 5. sınıftan itibaren Türkçe, matematik, fen ve sosyal bilgiler ile din kültürü ve ahlak bilgisi gibi zorunlu derslerin dışındaki haftalık ders çizelgesinde geriye kalan sürede öğrencilerin İngilizce, Almanca veya Fransızca gibi seçecekleri bir yabancı dilde eğitim almaları için yoğunlaştırılmış dil sınıfları oluşturulabilecek. Öğrencilere seçtikleri yabancı dilde 16 saat fazladan ek ders verilecek.

İngilizce Eğitimi Değişiyor

İngilizce Eğitimi Değişiyor

 

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap