Buradasınız : Ana Sayfa //Çözüm Merkezi//4,5G ye neden geçemedim? Cep telefonum 4,5G’ye uyumlu ama geçmiyor?

4,5G ye neden geçemedim? Cep telefonum 4,5G’ye uyumlu ama geçmiyor?

4,5G Açılmıyor? 4,5G Girilmiyor? 4,5G Görünmüyor? 4,5G Neden Açılmıyor?

01 Nisan 2016 tarihi ile 4,5G uygulamasına geçilmesiyle beklentileri üst düzeye çıkan başta akıllı cep telefon kullanıcıları, internet kullanım hızının artacağı, yaşanan bir çok sorunun ortadan kalkacağını umut ederek güne başlasalarda bu hizmetten ilk etepta yararlanabilenlerin sayısı sınırlı diyebiliriz. Zira 4,5G yi kullanmanın kriterleri ya da şartlarını sağlayan akıllı cep telefonu kullanıcıları bu kezde hizmet sağlayıcı operatör firmaların baz istasyonlarının bu özelliği destekleyip desteklemesi engeline takılacak.

4,5G

4,5G

Kısaca özetlemek gerekirse  4,5G yi akıllı cep telefonunuzda kullanabilmek için:

Kullanacağınız cihazın uyumlu olması (4.5 G ayarlarının yapılmış olması koşulu ile),

Kullandığınız SİM kartın uyumlu olması,

Hizmet sağlayıcınızın baz istasyonunun da uyumlu olması (Şu an ülkemizde baz istasyonlarının %9’u 4,5G’ye uyumlu ve bu baz istasyonları nüfus yoğunluklu alanlrta hizmet vermekte) gerekmektedir.

Bu koşullarının hepsinin sağlanması halinde 4,5G nin keyfini sürebileceksiniz. Tüm gereklilikleri sağlamış ve daha önceden aynı yerden 4,5G ye bağlanmışsanız, o zaman hizmet sağlayıcınızla temasa geçiniz. Ayrıca bu başlık altında 4,5G ile yaşanan tüm sorun ve çözüm önerilerini YORUMUNUZ bölümünden paylaşabilir ve bulabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap