Buradasınız : Ana Sayfa //Matematikçi//6. Sınıf Öğrencilerinin Matematik Kazanımları Nelerdir?

6. Sınıf Öğrencilerinin Matematik Kazanımları Nelerdir?

Matematik dersleri çocukların genellikle zorlandığı dersler arasında olsa da doğru bir anlatım tarzı ile aslında bu dersin hiç de zor olmadığı kısa süre içerisinde görülüyor. Matematik dersi her yıl biraz daha bilgi ile çocuklara veriliyor. 6. sınıf öğrencilerinin gördüğü matematik konuları da doğal sayılar ile başlıyor. Doğal sayılar matematik dersinin temelini oluşturan sayı sistemini öğrencilere vermektedir. Ayrıca öğrencilerin tüm eğitim hayatı boyunca her sınavda karşılaşacakları konular arasında bulunuyor. Doğal sayılar ünitesinde; üslü sayılar, asal çarpanlar, doğal sayılar ile problem çözebilme gibi kazanımlar öğrencilere verilir. Açılara giriş ve bir doğruya dikme inme gibi kazanımlar da bu ünite ile başlatılıyor. Böylece öğrenciler artık açı çeşitleri ile de tanışıyor.

6. sınıf matematik

6. sınıf matematik konuları arasında ikinci ünitede ise doğal sayıların bağlantısı olan kesirler bulunuyor. Bu ünite ile öğrenciler tam sayıların dışında kesirli sayılar ile de dört işlem yapabilme yeteneği kazanır. Ondalık kesirler ve ondalık kesirler ile problem çözmeyi konu sonunda öğrenmiş olur. Bu ünite ile birlikte öğrenciler araştırma sorularının da ne olduğunu öğrenirken araştırmalarına okuldaki arkadaşlarını da dahil ederek öğrenim keyifli hale getiriliyor. Bu konu ile istatistik nasıl oluşturulur sorusu hakkında da genel bilgi ediniyorlar. Aritmetik ortalama ile de belli bir veri grubuna dair özel detayları bulmanın nasıl yapılacağı, en büyük ve en küçük değerlerin bulunması gibi konular detaylandırılıyor.

6. sınıf matematik konuları tam sayılar da işlem önceliği, cebirsel ifadeler, alan ölçme ve hacim ölçme gibi konuların yanı sıra geometrik cisimler ve çember konularına da giriş yapılarak bu konular hakkında başlangıç düzeyinde bilgiler veriliyor. 6. Sınıf matematik konuları bir temel niteliğinde olduğundan mutlaka üzerinde durulması gereken konular arasında yer alıyor. Çünkü temel sağlam atılmazsa ileri ki yıllarda öğrenilen bilgiler havada kalacaktır. Öğrencilerin tüm hayatı boyunca karşılaşacakları bu konular “okulistik.com” ile kolayca öğrenilebiliyor. Sistem üzerinde konu anlatımları takip edilerek konu sonunda testler ile bilgiler pekiştiriliyor. Böylece matematik dersleri eğlenceye dönüşüyor.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap