Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//8 Mart Resmi Tatil mi Oluyor?

8 Mart Resmi Tatil mi Oluyor?

Her yıl 8 Mart‘ta kutlanan dünya kadınlar gününe üç gün kala, CHP Milletvekili Sena Kaleli’den 8 Mart resmi tatil olsun teklifi geldi. Kaleli, Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun’da değişiklik yapan kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

8 mart resmi tatil mi oluyor

8 mart resmi tatil mi oluyor

Milletvekili Sena Kaleli 8 Mart’ın resmi tatil olması için verdiği kanun teklifinin gerekçesi olarak “Ülkemizde yaşananları ve artan şiddeti göz önüne aldığımızda kadın, sadece doğuran, büyüten, evi çekip çeviren, yaranmak, onay görmek zorunda hisseden konumundan kurtarılamadıkça, bu geleneksel halden çıkamadıkça kaderi de değişmeyecektir. Sevgisiz sadece siyasi ideolojilerin peşinden giden anlayış, şiddeti doğuran en büyük nedenlerdendir” diye konuştu.

Ayrıca, Arnavutluk, Cezayir, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Brezilya, Burkina, Fas, Kamerun, Çin, Küba, Gürcistan, İtalya, İsrail, Laos, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Moldova, Moğolistan, Karadağ, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tacikistan, Ukrayna, Özbekistan, Vietnam ve Zambiya’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tatil olarak kutlandığı” anımsatıldı.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap