Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak Film Yorumları

Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak Film Yorumları

Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak / The Hunger Games: Catching Fire

Sia’nın – Elastic Heart şarkısının kullanıldığı Ateşi Yakalamak filmde ki bu şarkının sözleri ve videosunu sitemizde yer alan diğer yazımızda bulabilirsiniz.

Suzanne Collins’in Açlık oyunları kitap serisini, (1. Açlık oyunları, 2. Ateşi yakalamak, 3. Alaycı kuş) soluksuz okuyanların mutlaka bu kitabın filmi yapılmalı dediğini, Açlık Oyunları serisinin bir çok okuyandan bizzat duymuştum. Kitabın yarattığı etki o kadar etkileyiciydi ki herkesin hayal dünyasında ki Panem, Katniss, Peeta, Gale vb. o kadar detaylı ve ayrıntılıydı. Açlık Oyunları filminin ilk bölümü bu yüzden seyircide hayal kırıklığı uyandırdı, özellikle kitaptaki doneleri arayan orada ayrıntısına girilmiş bir çok şeyi bulamayan ya da bir kaç kareye sığdırılmaya çalışılması eleştirildi ve bekleneni verememişti.

Türkiye’de bugün 22 Kasım 2013 Cuma günü Vizyona giren Açlık Oyunları serisinin ikincisi Ateşi Yakalamak’tan edindiğim izlenimlerde ise 1. bölüme göre alınan eleştirilere kulak verilmiş, kitapla paralelliğe sadık kalınmış olmasıyla birlikte seyircinin 1. bölümle alıştığı karakterler sayesinde filme olan beğeni artıyor.

Kitabı okuyanlar için filmin konusu diye bir şey yazmamız saçma olur. Kitabını okumadan Açlık Oyunları filminin 1.sini seyredenler içinde Katniss’in mücadelesinin devam edeceği ve yeni bir oyuna katılmak zorunda kalacağını söylememiz yeterli olacaktır.

Açlık Oyunları

Açlık Oyunları

atesi-yakalamak-logosu-turkce

Açlık Oyunları

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap