Buradasınız : Ana Sayfa //Lüzumlu Bilgiler//Adli Sicil Belgesi Nereden Alınır?

Adli Sicil Belgesi Nereden Alınır?

Adli Sicil Belgesi Nasıl Alınır?

Vatandaşlar arasında  Sabıka Kaydı olarak bilinen “Adli Sicil Belgesi ” alınmasına dair 12.06.2013’ten itibaren yeni bir düzenleme getirilerek, büyük bir kolaylık getirildi.

Vatandaşlar artık Sabıka Kaydı olarak bilinen “Adli Sicil Belgesini e-Devlet Kapısı’ndan alabilecek. ve Sorgulayabilecek. Sabıka kaydı almak için dilekçe doldurulmasına gerek kalmamış olacak.

Adli Sicil (Sabıka kaydı) talep dilekçesine artık ihtiyaç olmayacak

 

 “www.turkiye.gov.tr” adresli e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak adli sicil kayıt belgelerinde bir barkod numarası da bulunacak. Bu barkod numarası ile işlem yapacak kurum yetkilileri, e-Devlet üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin T.C. kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak.

Vatandaşların sadece, e-Devlet kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini, dikkatlice tanımlamaları gerekiyor. Tabi e-Devlet şifresi olmayanları en yakın PTT’den kimlikleri ile başvurarak bunu almaları gerekli. Ayrıca aldıkları bu şifreyi kimseyle paylaşmalılar. Çünkü e-Devlet üzerinden kendi şifreleri ile yapılan tüm işlemlerden yasal sorumlu olacaklar.

Adli Sicil (Sabıka kaydı) talep dilekçesi

 

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap