Buradasınız : Ana Sayfa //Yarışma Programları//Afrika’da tarlalara zarar veren filleri engellemek için çiftçiler ne besliyor?

Afrika’da tarlalara zarar veren filleri engellemek için çiftçiler ne besliyor?

Afrika’da ulusal parkların dışındaki çiftçi tarlalarına zarar veren filleri engellemek için çiftçiler hangilerini besleyerek filleri tarlalardan uzak tutabilmektedir?

Afrikalı çiftçiler ne besliyor

A) Fare

B) Arı

C) Karga

D) Kirpi

Cevap: ARI

Arı Koruma çitleri basit ve ucuzdur, çimento içermez ve sadece yerel olarak tedarik edilmiş malzemeler kullanır. Hives ya da kukla kovanlar her on metrelik aralıklarla asılıdır ve belirli bir formasyonda birbirine bağlıdır, böylece bir fil kafeslerden birine dokunduğunda ya da birbirine bağlayan tel, çit hattı boyunca arı kovanları salınacak ve arılar serbest bırakılacaktır.

Bu Arı Koruması Çiti tasarımını, Kenya’daki üç kırsal çiftlik topluluğunda% 80’in üzerinde başarı oranı ile test ettik. Projemiz, Arı Kovanı Çitinde etkili bir şekilde salınır ve çiftçilere optimum bal getirileri sağlamak için Kenyan Top Bar Hives ve Langstroth Hives’ı kullanmaya odaklansa da, her tür kovan kullanılabilir. Arı Koruması Duvarları, arı kovanının hangi tiplendiricilere göre kullanıldığına bağlı olarak, 100m başına yaklaşık 150 $ ila 500 $ arasında maliyet hesaplamak için ucuzdur.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap