Buradasınız : Ana Sayfa //Dünya Haberleri//Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Whitney Houston, 48 yaşında öldü.

Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Whitney Houston, 48 yaşında öldü.

Body Guard filmiyle tüm dünyaca tanınan Amerikalı ünlü pop şarkıcısı Whitney Houston, 48 yaşında öldü. Houston’ın Los Angeles’ta Beverly Hilton Oteli’ndeki odasında ölü bulunduğu ve ölüm nedeninin henüz bilinmediği bildirildi.

Polis yetkililerinin Houston’ın ölüm nedeni ile ilgili henüz bilgiye sahip olmadığı ve araştırdıkları belirtilirken, yıldızın otele pazar günü verilecek Grammy ödüllerinden önce düzenlenecek partide şarkı söylemek için gelmiş olabileceği tahmin ediliyor.
Whitney Houston HAYATINI KAYBETTİ
1980’lerde ve 1990’lı yıllarda albümleri dünyada en çok satan şarkıcıların başında gelen Houston, şarkıcı Bobby Brown ile çalkantılı geçen evliliği ve uyuşturucu kullandığı yönündeki haberler nedeniyle 2000’li yıllarla birlikte kariyerinde düşüşe geçmişti.

Muhteşem sesi ve yorumuyla 415 ödülle Guinness Rekorlar kitabında “en çok ödül alan kadın şarkıcı” unvanını elinde tutan şarkıcının, 1992 yılında Kevin Costner ile başrollerini paylaştığı “The Bodyguard” filminde söylediği “I Will Always Love You” şarkısı, dünyanın neredeyse tüm ülkelerindeki müzik listelerinde bir numarada uzun süre kalmıştı.

OTELDEN BÖYLE ÇIKARILDI

1980’lerde ve 1990’lı yıllarda albümleri dünyada en çok satan şarkıcıların başında gelen Houston, şarkıcı Bobby Brown ile çalkantılı geçen evliliği ve uyuşturucu kullandığı yönündeki haberler nedeniyle 2000’li yıllarla birlikte kariyerinde düşüşe geçmişti.   Muhteşem sesi ve yorumuyla 415 ödülle Guinness Rekorlar kitabında "en çok ödül alan kadın şarkıcı" unvanını elinde tutan şarkıcının, 1992 yılında Kevin Costner ile başrollerini paylaştığı "The Bodyguard" filminde söylediği "I Will Always Love You" şarkısı, dünyanın neredeyse tüm ülkelerindeki müzik listelerinde bir numarada uzun süre kalmıştı. OTELDEN BÖYLE ÇIKARILDI    Whitney Houston’un, Beverly Hilton’un dördüncü katındaki odasından ses vermemesi üzerine çağrılan acil sağlık ekipleri, ünlü şarkıcının cesedini buldu. SON GÜNÜNDE TUHAF DAVRANIŞLAR SERGİLEMİŞ Grammy ödül töreni öncesi şehre gelen şarkıcının son iki gününe tanık olan gazeteci ve dostları, Houston’un tuhaf davranışlar sergilediğini belirtiyor. Perşembe günü galanın provasında, uyumsuz elbiseleri ve terden mi sudan mı olduğu anlaşılmayacak şekilde ıslak saçları ile dikkat çekmiş. Houston’un balo salonunda çocukça hareketler yaptığı ve alkollü olduğu gözlendi. ÖLMEDEN ÖNCE EN SON İLAHİ OKUMUŞ Aynı gece Tru gece kulübünde R&B şarkıcısı Kelly Price’ın Pre-Grammy partisine katılan Houston burada Price ile kısa bir düet de yaptı. İkilinin okuduğu ‘Yes Jesus loves Me (Evet İsa Beni Seviyor)’ ilahisi, Houston’un bu dünyada söylediği son şarkı oldu. WHITNEY HOUSTON KİMDİR? 1963 doğumlu Whitney Elizabeth Houston, doğuştan müziğin içindeydi. Annesi başarılı bir blues vokalisti iken kuzeni Dionne Warwick de oldukça başarılı bir şarkıcıydı. Ailesinin desteği ve kanıtladığı yeteneği ile kariyerinin müzik olacağı daha çocukluk yaşlarından belli olmuştu. Küçük yaşta ‘New Hope Baptist’ korosunda söylemeye başladı. Henüz 11 yaşında iken ilk defa sahneye kısa bir solo söylemek için çıktığında güçlü ve saldırgan sesi herkesi büyüledi. Söylediği parça ile göz yaşlarına boğdu. Houston, profesyonel anlamda ilk defa Chaka Khan ve Lou Rawls’ın vokalistiğini yaptı. Sesi kadar fiziği de oldukça güzel olan Houston, modellik de yaptı. Önemli dergilerin kapaklarında yer aldı. Aynı zamanda da tiyatro ve dans dersleri almaya başladı. Bir yandan da sesini geliştirmek için hep uğraştı. 1985’de Arista kayıt şirketi ile anlaştı. İlk albümü ‘Whitney Houston’ ı çıkardı. Televizyon şovları ile kendini göstermeye başladı. Yayınladığı ‘Saving All My Love For You’, ‘How Will I Know’ ve ‘The Greatest Love Of All’ adlı şarkıları 13 milyona yakın satışı ile Whitney Houston’ın başarısının göstergesiydi. ‘Saving All My Love For You’ adlı şarkısı da ilk Grammy ödülünü almasını sağladı. En son 2006 senesindeki Kış Olimpiyatları’nda sahne alan Whitney Houston, yeni albümü için Clive Davis ile birlikte çalışıyordu.

Whitney Houston’un, Beverly Hilton’un dördüncü katındaki odasından ses vermemesi üzerine çağrılan acil sağlık ekipleri, ünlü şarkıcının cesedini buldu.
SON GÜNÜNDE TUHAF DAVRANIŞLAR SERGİLEMİŞ
Grammy ödül töreni öncesi şehre gelen şarkıcının son iki gününe tanık olan gazeteci ve dostları, Houston’un tuhaf davranışlar sergilediğini belirtiyor. Perşembe günü galanın provasında, uyumsuz elbiseleri ve terden mi sudan mı olduğu anlaşılmayacak şekilde ıslak saçları ile dikkat çekmiş. Houston’un balo salonunda çocukça hareketler yaptığı ve alkollü olduğu gözlendi.
ÖLMEDEN ÖNCE EN SON İLAHİ OKUMUŞ
Aynı gece Tru gece kulübünde R&B şarkıcısı Kelly Price’ın Pre-Grammy partisine katılan Houston burada Price ile kısa bir düet de yaptı.
İkilinin okuduğu ‘Yes Jesus loves Me (Evet İsa Beni Seviyor)’ ilahisi, Houston’un bu dünyada söylediği son şarkı oldu.
WHITNEY HOUSTON KİMDİR?
1963 doğumlu Whitney Elizabeth Houston, doğuştan müziğin içindeydi. Annesi başarılı bir blues vokalisti iken kuzeni Dionne Warwick de oldukça başarılı bir şarkıcıydı. Ailesinin desteği ve kanıtladığı yeteneği ile kariyerinin müzik olacağı daha çocukluk yaşlarından belli olmuştu.
Küçük yaşta ‘New Hope Baptist’ korosunda söylemeye başladı. Henüz 11 yaşında iken ilk defa sahneye kısa bir solo söylemek için çıktığında güçlü ve saldırgan sesi herkesi büyüledi. Söylediği parça ile göz yaşlarına boğdu. Houston, profesyonel anlamda ilk defa Chaka Khan ve Lou Rawls’ın vokalistiğini yaptı.
Sesi kadar fiziği de oldukça güzel olan Houston, modellik de yaptı. Önemli dergilerin kapaklarında yer aldı. Aynı zamanda da tiyatro ve dans dersleri almaya başladı. Bir yandan da sesini geliştirmek için hep uğraştı.
1985’de Arista kayıt şirketi ile anlaştı. İlk albümü ‘Whitney Houston’ ı çıkardı. Televizyon şovları ile kendini göstermeye başladı. Yayınladığı ‘Saving All My Love For You’, ‘How Will I Know’ ve ‘The Greatest Love Of All’ adlı şarkıları 13 milyona yakın satışı ile Whitney Houston’ın başarısının göstergesiydi.
‘Saving All My Love For You’ adlı şarkısı da ilk Grammy ödülünü almasını sağladı.
En son 2006 senesindeki Kış Olimpiyatları’nda sahne alan Whitney Houston, yeni albümü için Clive Davis ile birlikte çalışıyordu.

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap