Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Amerikan Pastası: Buluşma Filmi [Fragman] izle

Amerikan Pastası: Buluşma Filmi [Fragman] izle

Amerikan Pastası serisinin ilkinin üzerinden bu yana tam 13 yıl geçti. Seride rol alan gençler büyüdü ve hepsi birer yetişkin oldu. İlk zamanlarında üniversite oyuncusu olan gençler, şimdi aileleriyle birlikte büyük bir buluşma gerçekleştiriyorlar; Amerikan Pastası: Buluşma! Film 6 Nisan 2012’de gösterime girdi. Başrollerini ilk filmlerden hatırladığımız Jason Biggs, Alyson Hannigan, Eugene Levy ve Seann William Scott’ın yanı sıra ilk iki filmdend hatırladığımız Tara Reid, Shannon Elizabeth ve Chris Klein gibi isimler paylaşıyor. Amerikan Pastası: Buluşma filmi hakkında ayrıntılı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Amerikan Pastası: Buluşma Filmi Afiş

Amerikan Pastası Buluşma Filmi izle

Amerikan Pastası Buluşma Filmi izle

Amerikan Pastası: Buluşma Filmi Fragman izle

Amerikan Pastası: Buluşma Filmi Konusu

1999’un çılgın üniversite gençleri şimdi aileleriyle birlikte geri dönüyor! “En lezzetli dilimi en sona ayır” mottosuyla geri dönen Amerikan Pastası serisinin son filminde ilk filmden bu yana aralıksız seyrettiğimiz Jason Biggs, Alyson Hannigan, Eugene Levy ve Seann William Scott’ın yanı sıra ilk iki filmdend hatırladığımız Tara Reid, Shannon Elizabeth ve Chris Klein gibi isimler kadrodaki yerini almış görünüyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise ikinci uzun metrajlı işine imza atan Jon Hurwitz ve Hayden Schlossberg ikilisi üstleniyor. Film ülkemizde 6 Nisan 2012’de gösterime girecek…

Amerikan Pastası: Buluşma Filmi Oyuncuları

Yapım: 2012  –  ABD,
Tür: Komedi,  Romantik,  Gençlik,
Süre: 110 dakika
Yönetmen: Jon Hurwitz,Hayden Schlossberg,
Oyuncular: Eddie Kaye Thomas , Thomas Ian Nicholas, Sean William Scott, Chris Klein, Tara Reid, Alyson Hannigan, Jason Biggs , Mena Suvari, Eugene Levy, Jennifer Coolidge,
Görüntü Y.: Daryn Okada,
Senaryo: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg,
Yapımcı:Craig Perry, UIP Türkiye

Amerikan Pastası: Buluşma Filmi Yorumları

Yıllar geçiyor, yaşlanıyoruz. İlk filmi izlediğimizden bu yana tam 13 koca yıl geçmiş bile… Sinema tarihinin en edepsiz komedisi Amerikan Pastası (American Pie) 1999 yılında gösterildiğinde o kadar sevildi ki hemen bir seriye dönüştü. Devam filmlerinin aynı enerjiye ve komediye sahip olduğunu düşünmüyorum. O yüzden olsa gerek Amerikan Pastası: Buluşma (American Reunion)’yı hevesle beklemiyordum. İlk filmdeki tüm ekibin bir araya gelmesi bir merak duygusu yaratıyor elbette ama açıkçası profesyonel sorumluluk olmasa izlemeyi düşünmezdim.

Ne büyük hata ve ne muhteşem bir geri dönüş! Turtacıların mezuniyet partisini izlemek göz yaşartıcı bir komedi olmasının yanında tıpkı Rocky Balboa ya da The Muppets gibi nostalji yüklemesi de yapıyor. İlk filmi izlerken bir tek beyaz saç teli olmayan ve şimdiki halinden 15 kilo daha zayıf olan bendenizin de bu duygusallığa ve Meatballs’dan kalma kaba 80’ler komedisine kapılmaması düşünülemez.

Kafaları seksten başka hiç bir şeye çalışmayan turtacıların bakirliklerini kaybetmek üzerine 1999 yazında girdikleri iddianın üzerinden yıllar geçmiştir. Jim ve Michelle evlenmiş, çocuk sahibi olmuş, Kevin ve Vicky çoktan ayrılmışlar, Oz ve Heather ise kariyer yapayım derken birbirlerinden ayrı düşmüşlerdir. Yıllar sonra internetten organize edilen bir hafta sonu buluşması hepsinin hayatını değiştirecek bir olaya dönüşecektir.

Mezuniyet filmlerinin şablonu üç aşağı beş yukarı bellidir. Okuldan sonra herkes bir yöne savrulmuştur, kimi evlenmiştir, kimi zengin olmuştur ve herkes kendini daha güçlü, daha mutlu gösterme gösterme telaşındadır. Yarısı iddia, kalanı itiraftan ibaret olan bu yapıyı bu film de aynen tekrarlıyor fakat bir farkla…. Amerikan Pastası’nın karakterleri yetişkin hayatına adapte olurken edepsizliklerinden hiç bir şey kaybetmemişler. Tüm film inanılmaz bir testesteron yüküne sahip ve esprilerin tamamı belden aşağı!

O yüzden bu kez karşımızdaki bir aile izlencesi değil… Film de bunun farkında olarak hikayeyi Stifler’in gaza getirmesiyle şekillenen Jim, Oz, Kevin ve Finch’in katıldığı bir hafta sonu kaçamağı olarak kurguluyor. Kızlar da partiye dahil edilmiş ama film tamamen erkek bakış açısına sahip.

1999 yapımı Amerikan Pastası 80’lerin videoda patlayan edepsiz gençlik furyası filmlerinin dirilticisi olmuştu. Son bölümün seriyi yeniden diriltecek ve ileri itecek gücü olduğunu düşünüyorum. Ciddiyetsiz eğlencenin arasına sıkıştırılmış sorumluluk söylemleri maziyi özleyen ama yaşamın getirdiklerinin farkında olan bünyelere iyi gelecektir. Gençler için bu tür filmlerin modası hiç bir zaman geçmez ama baştan belirteyim, yeniyetmeler bu filmin kötü adamları… Serinin takipçileri için güzel haber, Nadia ve ‘Sherminator’ Sherman dahil herkes burada… Ahlaki bir sürü araz barındıran bu film başka hiçbir şey için değil ama bol bol gülmek için ideal.

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap