Buradasınız : Ana Sayfa //Kültür Sanat//Anadolu Ateşi Çocuk Gösterisi KIVILCIM

Anadolu Ateşi Çocuk Gösterisi KIVILCIM

KIVILCIM ( Anadolu Ateşi Çocuk Gösterisi )

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde çocuklar için ve özellikle çocuklardan oluşan  ekiplerin gösterileri sahne almaya başladı. Bu ekiplerin belkide en kapsamlı ve iddalısı olan ,Genel Sanat Yönetmenliği’ni Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun çocuk dansçılardan oluşan yeni grubu “Kıvılcım .

Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan ‘Kıvılcım’, 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları 2 yıl sürdü ve çocuklar haftada 5 gün, günde 6 saat prova yaptı.

Türkiye’nin İlk Profesyonel Çocuk Grubu

”Kıvılcım” gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak.

Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri gibi yurt içi ve yurt dışında pek çok turneye katılarak kültürümüzü dünyaya tanıtacak.

Kıvılcım 21 – 22 Nisan tarihlerinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alacak…

KIVILCIM ( Anadolu Ateşi Çocuk Gösterisi )

KIVILCIM ( Anadolu Ateşi Çocuk Gösterisi )

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap