Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//Ankara Havacılık MYO Pursaklar

Ankara Havacılık MYO Pursaklar

3 Mart 2011’de kurulan THK (Türk Hava Kurumu) Üniversitesi, Ankara’nın Pursaklar ilçesinde bir havacılık meslek yüksek okulu kuracak.

Ankara Havacılık MYOKurulacak MYO’nun adı Ankara Havacılık MYO olacak. Kurulacak olan havacılık meslek yüksek okulundan mezun olacak öğrencilere, THK uçak fabrikasında, bakım merkezlerinde, hava yolu şirketlerinin uçak bakım merkezlerinde, hava araçları üreten tesislerde istihdam garantisi verilecek. Öyle ki Türk Hava Kurumu (THK) Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Yıldırım, “okuldan mezun olacak 250 öğrencinin 249’unun hemen iş başlayabileceğini, işe başlamayan 1 öğrencinin de ancak kendisinin istememesinden kaynaklı işe başlamayacağı” ifadesini kullanarak, bu konuda çok iddialı olduklarını dile getirdi.

Kurulacak olan Ankara Havacılık MYO‘nun öğrencilere iş garantisi vermesi dışında Ankara ve Pursaklar İlçesi’ne de olumlu katkılar sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek.

Ankara Havacılık MYO, Pursaklar İlçesi’ndeki Altınova Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait 2 katlı binada eğitim verecek.

Etiketler: , , , ,

3 Yorum yapılmış " Ankara Havacılık MYO Pursaklar "

  1. Abdullatif dedi ki:

    Merhaba MYO girebilmek için hangi tür puan ve kiriterler lazım bu konuda bilgiler verilmemiş lütfen yardımcı olabilir misiniz?

  2. ali dedi ki:

    okulda güvenlik olmak istiyorum tesekkürler 05353912783

  3. dursun kırmıt dedi ki:

    Merhabelar okula gırebılmek ıçın hangi şartlar gerekıyor yada kriterleriniz hakkında bilgi werirrsenz sewinirm. tsekrler

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap