Buradasınız : Ana Sayfa //Yarışma Programları//Anne ve babası Nobel ödülü almış olan kendi de 1935’te kocasıyla birlikte Nobel ödülü kazanan Irene hangi ailenin kızıdır?

Anne ve babası Nobel ödülü almış olan kendi de 1935’te kocasıyla birlikte Nobel ödülü kazanan Irene hangi ailenin kızıdır?

Anne ve babası Nobel ödülü almış olan kendi de 1935’te kocasıyla birlikte Nobel ödülü kazanan Irene hangi ailenin kızıdır? Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında başarısıyla seyircileri etkileyen yarışmacı, sevimli tavırları ve heyecanıyla  dikkatleri çekti. Kim Milyoner Olmak İster? Kenan Işık‘ın sunumuyla ekranlara gelen programın takipçileri için 60.000 TL değerinde ki sorunun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cevap

Kim Milyoner Olmak İster

Kim Milyoner Olmak İster

Soru: Anne ve babası Nobel ödülü almış olan kendi de 1935’te kocasıyla birlikte Nobel ödülü kazanan Irene hangi ailenin kızıdır?

A) Curie

B)  Nobel

C)  Röntgen

D) Fleming

Nobel

Nobel

Cevap: Curie

Aile boyu Nobel kazananlar: Pierre Curie ve eşi Marie Curie, 1903’te Nobel Fizik Ödülü’ne layık görüldü. Nobel ödülü alan ilk kadın olan Marie Curie 1911’de Nobel Kimya Ödülü’nün de sahibi olarak, iki ödül sahibi tek kadın olma unvanını kazandı. 1935’te Curie’lerin kızı Irene Joliot-Curie ve eşi Frederic Joliot Nobel Kimya Ödülü’nü kazandı. Irene’in kardeşi Eve Curie, 1965’te Nobel Barış Ödülü’nü BM Çocuklara Yardım Fonu Unicef adına alan Unicef Başkanı Henry Richardson Labouisse ile evlendi.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap