Buradasınız : Ana Sayfa //Futbol Köşesi//Antonio Adan Garrido Kimdir?

Antonio Adan Garrido Kimdir?

La Liga’da, Real Madrid’in 3-2 kaybettiği Malaga maçında sonra teknik direktör Jose Mourinho, takım kaptanı olan kaleci Iker Casillas’ı yedeğe çekmiş ve kaleyi Adan’a teslim etmişti. Mourinho buna neden olarak ise Adan’ın Casillas’tan daha iyi olmasını göstermişti.

Bu durum hakkında çok konuşulurken , Casillas önemli açıklamalarda bulundu. İspanyol kaleci, “Aslında kendimi çok iyi hissediyorum ama sonuçta ben de bir robot değilim. Herkesin iyi veya kötü zamanları olabilir ama ben iyiyim.” dedi.
Real Madrid kaleci antrenörü olan Silvino Lauro ile aralarında problem olduğu iddia edilen Casillas, bu konuda ise, “Lauro’dan çok şey öğrendim. Onunla çalışmak çok güzel, tıpkı daha önceki kaleci antrenörleriyle olduğu gibi. Tüm antrenörlerimden öğrendiğim şeyler oldu.” şeklinde konuşarak, bir anlam da bu söylentilere cevap vermiş oldu

Casıllas: “Neden yedek kaldığımı bilmiyorum fakat ben Real Madrıd’lıyım çalışıp Adan’dan formayı geri alıcam.”

Real Sociedad maçında Real Madrid’de maça yedek başlayan Casillas, kaleci Adan‘ın kırmızı kart görmesi ile 6. dakikada oyuna girdi.

Adan Kim ?

Antonio Adán (d. 13 Mayıs 1987, İspanya) Real Madrid’ in altyapısından yetişti, A takımda Iker Casillas ve Jerzy Dudek’ ten sonra 3. kaleci oldu. Jerzy Dudek’ in 21 Mayıs 2011 de Real Madrid ve UD Almería ile yapılan maçta 77. dakikasında yerini Antonio Adán’ a bırakarak aktif futbolculuk kariyerine son noktayı koymuş olması ile Antonio AdánReal Madrid’ in ikinci kalecisi olmuştur.

Antonio Adan Garrido

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap