Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim, Sınavlar//AÖF Açıköğretim Fakültesi Bütünleme Sınavı Kalktı!

AÖF Açıköğretim Fakültesi Bütünleme Sınavı Kalktı!

Açıköğretim Fakültesi yeniliklerini devam ettirken öğrencilerin tepkilerini üstlerine çekiyor. Açıköğretim Fakültesi sistemini tam olarak uygulamaya koymadan 50 geçme notu yerine tıpkı örgün gibi kredili sisteme geçti. Fakat bu sistem kitapların aksamasına neden oldu. Öğrenciler sınavlarına 1 hafta kala bile sınava girecekleri kitaplara ulaşamadı.Buna rağmen  Açıköğretim yeniliklerine devam ediyor. Artık Açıköğretimde Ara sınav ve Dönem Sonu Sınavı olmak üzere 1 dönemde 2 sınav yapılacak. Açıköğretim yeni sınav sistemi nasıl? Açıköğretimdeki bu yeni sınav sistemi ara sınavları kaçıran öğrencilerin fırsatlarını elinden alıyor. Özellikle askerde uzaktan eğitim gören öğrenciler için bu sistem nasıl karşılanacak? Açıköğretim Fakültesi Bütünleme kalktı.

Aöf Bütünleme Sınavı Kalktı

Aöf Bütünleme Sınavı Kalktı

5-6 Ocak tarihleri arasında yapılan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2012-2013 yılı güz dönemi ara sınav sonuçları açıklandı. 2012-2013 Güz Dönemi vize sınav sonuçları dün AÖF internet sitesinden yayınlandı. Ancak öğrenciler sistemin çökmesinden ve notlarını görememekten şikayetçi. Öğrenciler facebook ve twitter dışında öğrenci forumlarında da tepkilerini dile getiriyor…

AÖF Sınav Takvimi
Güz Dönemi Ara Sınavı 05 – 06 Ocak 2013
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 – 10 Şubat
2013 Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 – 05 Mayıs
2013 Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013
Ders Seçme ile İlgili Bilgiler
1.AA ile CC arası “Geçer” notudur.
2.CD ile DD arası “Koşullu Geçer” notudur; Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
3.FF, YZ, DZ “Kalır” notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
5.Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.
İŞTE ÖĞRENCİLERİN BAŞLATTI İMZA KAMPANYASI VE METNİ
YÖK’ün 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine Bütünleme Sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat görülen üzre Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Aöf öğrencileri olarak bizler, bir çoğumuz maddi imkansızlıklar neticesinde örgün bir eğitim görememekte ve hem çalışıp hem okumak zorundayız. Eve çoğu zaman geç saatlerde yorgun argın gelmekte ve derslerimize çalışmakta zoranmaktayız. Bunun üstüne Anadolu Üniversitesi Senatosu, YÖK’ün bize tanıdığı bütünleme sınavı hakkını vermemekle bizleri derslerimizi geçememe riskiyle karşı karşıya bırakmakta ve zaten kısıtlı olan imkanlarımızı daha çok zorlamaktadır.
Bu sebeplerden ötürü YÖK’ün “Tüm Üniversitelerde Bütünleme sınavı yapılması” hususunda aldığı karardan Anadolu Üniversitesi Senatosunun zorluluğu gerekçe göstererek vazgeçmemesini temenni ediyoruz. İlgili ve Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu haakımızzdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Mağduriyetlerimizin giderilmesi ve YÖK’ün aldığı karar uyarınca kredili sistem öğrencilerine de 2012-2013 eğitim yılında da ve sonraki eğitim yıllarında da ( Güz ve Bahar Dönemlerini Kapsayan ) bütünleme sınavlarının yapılmasını sizlerden rica ediyoruz.

Etiketler: , , , , ,

1 Yorum yapılmış " AÖF Açıköğretim Fakültesi Bütünleme Sınavı Kalktı! "

  1. berivan dedi ki:

    gerçekten zor şartlarda eğitim görüyoruz kitaplar elimize çok geç ulaştı zamana sığdıramadığımız gibi bütünleme sınavı hakkıda elimizden alındı lütfen magduriyetimizi gideriniz

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap