Buradasınız : Ana Sayfa //Cep Telefonları//Apple iPhone 6 ve iOS 7 Ne Zaman Çıkacak?

Apple iPhone 6 ve iOS 7 Ne Zaman Çıkacak?

Apple iPhone 6 ve iOS 7 üzerinde çalışmaya başladı mı ?

Teknoloji öyle hızlı gelişiyor ya da pazarlama tekniği olarak mı adım adım önümüze sürülüyor bilinmez ama daha İphone 5 ‘e yetişmeye ya da edinmeye çaloşanlara duyurulur. Apple’ın, 2013’ün ortalarında yeni işletim sistemi iOS 7’ yi ve bu işletim sistemiyle çalışacak yeni nesil akıllı telefonu ‘iPhone 6’ yı piyasaya sunacağı ile ilgili ilk haberler gelmeye başladı. Ateş olmayan yerden duman yükselmezmiş misali gelişmeleri hep beraber takip edeceğiz.

Apple, 2013’te akıllı telefon piyasasındaki rekabeti dengelemek ve 2012’de artan rekabet karşısında küresel piyasalar az da olsa güç kaybeden Apple’ın, yakın zamanda yeni mobil işletim sistemi ve yeni nesil iPhone’u piyasaya sürerek bu açığı kapatmak için kolları sıvadığı öne sürüldü.

The Next Web (TNW) sitesinin duyurduğu gelişmeye göre, yazılım geliştiricileri, iPhone uygulamaları kullanım kayıtlarında yeni nesil iPhone ve işletim sistemi hakkında bilgiler belirmeye başladığını belirtti. Siteye bilgi veren geliştiricilerden bir tanesi, Apple’ın ‘iPhone 6.1’ adında bir prototip denediğini, cihazın iOS 7 işletim sistemiyle çalıştığını belirtti.

The Newt Web sitesi yine  iPhone 6.1 ile iPhone ve iPad’lerde kullanılacak yeni işletim sisteminin 2013’ün ortalarında piyasaya sürülebileceğini ifade etti. Apple, genelde yıl içinde tanıtacağı ürünlerini geleneksel WWDC etkinliğinde tanıtıyor. WWDC 2012 Haziran ayında düzenlenmişti.

Apple’ın 2012 sonlarında piyasaya sürdüğü iPhone 5, süper hızlı veri indirme teknolojisi LTE ve 4G bant genişliği özelliklerindeki farklılıklara dayalı olarak iPhone5,1 ve iPhone5,2 tanımlayıcı adlarına sahip. Üzerinde çalışıldığı belirtilen modelin adının iPhone 5S olabileceği düşünülse de, bu konuda kesin bir bilgi yok.

İpone 6 için TESTLER BAŞLADI mı?

TNW, iPhone uygulamaları kullanım kayıtlarından elde edilen bilgilere dayanarak, iPhone 6.1 için yazılım testleri yürütüldüğünü belirtti.

Yeni nesil iPhone’u ilgilendiren uygulama taleplerinin, Apple’ın California, Cupertino’daki merkez tesislerindeki IP adreslerinden geldiği fark edildi. Bu bilgi, Apple’ın yazılım ve uygulama ekiplerinin, AppStore’daki uygulamaları yeni nesil iPhone üzerindeki test ettiği düşüncesini doğurdu.

TNW, geliştiricilerin uygulama kullanım kayıtlarında yeni nesil iPhone ve iOS 7 hakkında bilgi bulunmadığını, ancak Apple’ın yeni telefon ve işletim sistemi üzerinde 2012 sonunda çalışmaya başladığını ve 2013 ortalarında piyasaya sunmak istediğini belirtti.

 

ipone 6

ipone 6

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap