Buradasınız : Ana Sayfa //TV Dünyası//Arçelik Reklamı “Çelik ve Çeliknaz Evleniyor”

Arçelik Reklamı “Çelik ve Çeliknaz Evleniyor”

Çelik & Çeliknaz Reklam Filmi

Arçelik reklamının kalıplaşmış kahramanı  Arçelik’in robotu Çelik son reklamda evleniyor. Yaşar’ın müziği ile tango yapan Çelik ve sevgilisi Çeliknaz, uzun süre birlikte dans ediyor.Bu güzel reklam izleyenler ilgi uyandırdığı kadarda hoş bir duygu bırakıyor. ve reklam sloganlarıda şöyle oluştu:

Arçelik yeniliği aşkla tasarlıyor.

Teknolojik yenilikleriyle Türkiye’de her eve giren Çelik,
şimdi de dünya evine giriyor.

 Arçelik’in robotu Çelik ve Çeliknaz

Arçelik’in robotu Çelik ve Çeliknaz

Etiketler: , , , , , , , , , ,

2 Yorum yapılmış " Arçelik Reklamı “Çelik ve Çeliknaz Evleniyor” "

 1. uyanmaprojesi dedi ki:

  Ah biraz da transhumanizm tehlikesinin farkında olsanız. Bu reklamlar sokaklardaki hırsızlıklardan daha tehlikeli.

  • ENEGER dedi ki:

   Transhümanizm

   Transhümanizm, insanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin arttırılması ve yaşlanma ve hastalanma gibi arzu edilmeyen veya gereksiz görülen yönlerinin ortadan kaldırılması amacıyla teknoloji ve bilimden faydalanılması gerektiğini öne süren uluslar arası bir entelektüel ve kültürel harekettir. Transhümanist düşünürler, bu amaçla insan geliştirme tekniklerinin ve yüksek teknolojinin kullanılması imkânlarını ve muhtemel sonuçlarını tartışırlar.
   Transhümanizm teriminin ilk kullanılış tarihi 1957’ye kadar uzansa da terimin çağdaş anlamı 1980’lerde California tabanlı bir grup gelecek bilimcisi, bilim adamı ve sanatçının o zamana kadarki gelişmeleri düzenleyip transhümanist hareketi oluşturmasıyla başlar. Transhümanist düşünüler insanın sonuçta çok gelişmiş yeteneklerinden ötürü posthuman (post insan veya insan ötesi) adını almayı hak edecek olan bir varlığa dönüşeceği öngörüsünde bulunurlar.
   Son derece büyük bir değişime ve dönüşüme uğramış bir insanlık geleceği düşüncesi dünya çapında çok sayıda taraftarla beraber çok değişik bakış açılarından eleştiriyi de beraberinde getirmiştir. Transhümanizm bir yandaşı tarafından “insanoğlunun en cüretkar, cesur, yaratıcı ve idealist amaçlarını temsil eden bir hareket “ olarak tanımlanmıştır. Bu hareketin bariz bir karşıtı ise onu “dünyanın en tehlikeli fikri” olarak tanımlamıştır.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap