Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Arda Turan transfer oldu. Arda Turan transferencia

Arda Turan transfer oldu. Arda Turan transferencia

Arda Turan transferencia atletico madridGalatasaraylı Arda Turan, Atletico Madrid’de.ilk maçına 60.dakikada çıktı. Takımı berabere kaldı.

Arda Turan transferencia Atletico Madrid.Arda, el equipo español firmará cinco años.

Arda Turan’ın, Atletico Madrid’e transfer hikayesi:

 Arda Turan konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ünal Aysal, “Eğer bir futbolcu gitmeyi çok istiyorsa yapacak bir şey yok. Bu isteğine saygı duymak lazım. Bir karar aldı ve biz bunun önünde duramayız. Kalması için çok konuştuk. Mutsuzluk ya da para nedeniyle değil, Avrupa deneyimi yaşamak için ayrılmak istediğini söyledi. Bu konuda çok sabırsız” sözleriyle Galatasaray Kaptanı’nın gitmek için kararlılığını ortaya koymuştu. Teknik direktör Fatih Terim, Arda ile yaptığı konuşmalarda kendisini takımda görmek istediğini belirtmiş, ona ihtiyacı olduğunu dile getirmişti. Terim, Arda’nın gitmesine olumlu bakmamasına rağmen genç yıldızla yaptığı son görüşmelerden sonra transfere izin verdi. Terim, Arda’nın boşluğunu doldurmaları gerektiğini de yönetime bildirdi.Arda’nın tüm çabalara rağmen ikna olmaması sonrası Başkan Aysal kapıda bekleyen Atletico Madrid ile görüşme kararı aldı.

Galatasaray, tarihinin en genç Kaptan’na veda etti. Sarı-kırmızılı kulüp, Avrupa hayaliyle yanıp tutuşan Arda Turan’ı ikna edemedi ve kapıda bekleyen Atletico Madrid’in CEO’su Gil’e ‘evet’ dedi.

Arda, İspanyol ekibine 5 yıllık imza atacak. Galatasaray bu transfer karşılığında Madrid’den 12 milyon Avro alacak. Arda Turan ise yeni kulübünden yıllık 2,5 milyon Avro alacak.

Arda’nın Milli Takımın Estonya ile yapacağı maçın ardından İspanya’ya giderek imza atması bekleniyor.

 

ALİ DÜRÜST: “ESAS OLAN ARDA’NIN TERCİHİ

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, takım kaptanı Arda Turan’ın transferi konusunda Atletico Madrid’le anlaştıklarını açıkladı.

Ali Dürüst, Les Ottaman Otel’de kulüp başkanı Ünal Aysal, yönetici Ali Gürsoy, Atletico Madrid CEO’su Miguel Angel Gil ve Arda’nın menajeri Ahmet Bulut’un katılımıyla gerçekleştirilen görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

 

Galatasaray make official press release regarding Arda Turan transfer approved

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap