Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri, Güncel Haberler//Asgari Ücrette Vergi Kesintisi Kalkıyor

Asgari Ücrette Vergi Kesintisi Kalkıyor

Asgari Ücretten Vergi Alınmayacak 17.05.2013

Yeni anayasa’ya “asgari ücretten vergi alınmayacak” hükmünün eklenmesi kararlaştırıldı.

---Reklamlar---

205 TL KESİNTİ YAPILMAYACAK
Buna göre, çeşitli adlar altında vergi olarak asgari ücretten yapılan 205 liralık kesinti artık yapılmayacak. Komisyon’da, çalışan kadın ve erkekler için eşit işe eşit ücret ilkesinin esas alınması ile işverene, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar için primi kendisi tarafından ödenen sorumluluk sigortasını yaptırma zorunluluğu da uzlaşılan konular arasında yer aldı.

AK Parti, MHP, CHP ve BDP’nin anlaşmasıyla birlikte yeni Anayasanın sosyal güvenlik ve adil ücret maddesine “asgari ücretten vergi alınamaz” maddesi ilave edildi.

“Sosyal güvenlik ve adil ücret hakkı” maddesinin ele alındığı yazım komisyonunda, BDP’nin önerisine AK Parti, CHP ve MHP’nin de destek vermesiyle sağlanan sürpriz anlaşma ile “asgari ücretten vergi alınmaz” hükmü, yeni anayasa metnine girdi.

---Reklamlar---

KALDIRILAN VERGİ PARASI KİME KALACAK?

Brüt asgari ücret 940.50 lira, neti 739.79 lira. Asgari ücrette 200.71 liralık kesinti yapılıyor. Kaldırılacak vergi tutarı 125 liraya denk geliyor. Peki bu kime yarayacak? 125 lira işçiye mi verilecek, işverende mi kalacak yoksa iki taraf arasında paylaştırılacak mı? Bunların cevabını devletin izleyeceği politika belirleyecek.

---Reklamlar---

Google Aramaları:

  Asgari ücret vergi kesintisi,asgari ucret vergisi kalktimi,asgari ücret vergi kesintisi ne zaman kalkacak,vergi kesintileri kalkacakmı,asgari ücret fox tv vergi kesintisi,asgari ücretten vergi kalktımı 2015,asgari ücret kesintisi kaldırıldı,şans oyunlarında vergi kesintisi ne kadar 2015,2015 asgari ücretten vergi kalkacak mı,vergi kesintisi kalkacakmı

Etiketler: , , , ,

12 Yorum yapılmış " Asgari Ücrette Vergi Kesintisi Kalkıyor "

 1. yasin diyor ki:

  akp ye oy verirdim kurulalı..ama bu sebepden dolayı daha asla vermeyeceğim..benimde tepkim böyle olacak..

 2. mustafa diyor ki:

  vergi kalktı zamı 4 gözle bekliyoruz vermezlerse o zammı………

 3. kader diyor ki:

  ne farkederkı bır verırler uc alırlar bız aclıga alıstık sız kendınıze ıyı bakın

 4. aslan diyor ki:

  umutsuz vaka bu hükümet bunuda kılıfına uyduru

 5. aslan diyor ki:

  umarım bu vergi indirimini iş verene beşkeş çekmezler

 6. turgay diyor ki:

  bunların verdiği asgari ücret onların masada yediği yemek parasi ama biz o parayla yasamaya çalişıyoruz vergiyi benden kesiyorlar neden işverene veriyorlar öyle saçmalık olmaz gerçi çalışana verirlerse ya 10 yada 15 lira verirler bi kılıf uydurulur merak etmeyin

 7. ayhan diyor ki:

  akeri ücretle çalışanlardan vergi alınırmı

 8. ismail diyor ki:

  774 edılen asgarı ucretlıden sımdıde vergı alınmayacak calısana veya ısverene verılcekdenılıyor onuda vermeyın asgarı ucret 1025 denıldı halkı o yone teşfık edıp kandıdılar sımdı de verdı kalkacak dnılıyor 200 lıra kesıntı var deyıp te sımdıde ondan da 1o lıra verırler halk nasılsa mecbur elı kolu baglı hıcbır ozgurluyu yokk ya sag sol alt ust demeden nerden yakalarsa bınerler tabı uzerımıze ınsanlık degıll774 oda degıl 774 dıyolar oda 773.78 oluyorrr reva degıll bunlarrrr yazcaklarım bunlar ama soylenecek cok laf varda yerı bu sıteler degıll.

 9. sinan koyuncu diyor ki:

  inşaallah dört gözle bekliyoruz.kesintiyi devletin almaması gerekiyor,çünkü geçinmek çok zor.

 10. veysel kenan diyor ki:

  Çlışana verilmesi daha iyi olur o parayıda devlet aldıktan sonra saçma olamazmı? verilen vergiler su,yol,elketrik olarak geri dönecekse neden bunlara para veriyoruz o zaman?

 11. sadabad diyor ki:

  bizi açlığa iten zihniyete yuhhhhhhhhhh

 12. Ahmet diyor ki:

  insallah kalkar şu devirde askeri ücretle geçin mek zor türkiyemizde işçi değil de memur ağlıyor yazık beeeeeeee

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap - Gündemi takip etmek için Haber Sırası sitemizi ziyaret edin.
Yandex.Metrica