Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Aşk’a Yolculuk – Veysel Karani Kitabı (Sinan Yağmur)

Aşk’a Yolculuk – Veysel Karani Kitabı (Sinan Yağmur)

Aşkın Gözyaşları serisi ile tanıdığım Sinan Yağmur‘dan, tarihimizin önemli şahsiyetlerinden Veysel Karani‘yi konu alan yeni bir roman; Aşk’a Yolculuk. Romanda ebedi aşk ve sevgi öğelerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşılıyor ve okuyanın bu konulardaki bakış açısını da değiştirmesi hedefleniyor. Aşk’a Yolculuk Kitabı ile ilgili ayrıntılı bilgi yazımızın devamında…

Aşk’a Yolculuk Kitabı Ön Kapak

Aşk'a Yolculuk Kitabı

Aşk'a Yolculuk Kitabı

Aşk’a Yolculuk Kitabı Özeti

“Bana, ‘Sen kimsin?’ diye sormayın. Ömrü azıcık kalmış bir HİÇ’im. Ben, hiçbir şeyim, hiçbir şeyim. Yürek vermediğiniz, ta içinize erişemez. İnsanlara baktım ki her biri kendisine bir sevgili edinmiş. Kimi kadın, kimi erkek. Bazısı nefis, bazısı da heva. Kimi mal, kimisi de şöhret. Herkes o sevgiliyle ölüm anına kadar beraber olabilmiş, bazısı da kabrin başına kadar beraber bulunabilmiş, toprağa verilince ona veda etmiş. Herkes sevgilisini karanlık bir kuytuya bırakıp geri dönüyor. Düşündüm. Kendime öyle bir sevgili bulayım ki, hayatımda ve vefatımda benimle beraber olsun. Ömrüm, özüm ve sözüm üç aşk üzerine örüldü: Allah aşkı, Peygamber aşkı ve Annem. Bana kendini üç kelimeyle anlat deseler; yetimlik, yalnızlık ve yolculuk derim… Babasız kalmanın acısını imanla doldurdum, yalnızlığımda Allah’a sığındım. Yolculuğumu Habibullah’ın aşkına adadım.”

Veysel Karâni, ellerini kuma, alnını hırkaya dayayarak secde vaziyetine devam ederken sırtına bir ok daha geldi. Derken bir ok daha… Bir ok daha… Saplanan oklardan neredeyse sırtı görünmez olmuştu…

Kana boyanmış dudaklarından son cümlesi düştü hırkanın üzerine: “Esselamü aleyke ya resulullah…”

Bir şehit! Ne de güzel bir şehit! Görüyor musunuz, ne kadar tatlı, ne kadar huzur içinde ölüyor? Doksan yedi yıllık ömür, Allah yolunda savaşırken, şahadetle son buldu… Âşık, maşuğuna kavuşmuştu artık!

Ey bütün zamanların çıldırtan gözyaşları! Şimdi sağanak sağanak dua. Hilâlin sureti düşüyor suya. Ey aşka hep yalınayak koşanlar. Bakın gökte yıldız yıldız akıyor Esma-ül Hüsna. Bir tek damla şahadet kanıyla tufandır yüreğimiz. Şimdi aşk. Şimdi şahadet vaktidir.

Derdin nedir? Derdim ‘Aşk’a Yolculuk’tur. Ya sizin derdiniz ne ki dudağınızda derman kelimesi hiç eksik olmuyor. Öyle bir derdiniz olsun ki bin dermana değişmeyesiniz.

Aşk’a Yolculuk Kitabı Yayın Bilgileri

Liste Fiyatı: 15,00  TL.
Yayın Yılı: 2012
272 sayfa
ISBN:6054607068
Dili: TÜRKÇE

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " Aşk’a Yolculuk – Veysel Karani Kitabı (Sinan Yağmur) "

  1. İSMAİL dedi ki:

    aşka yolculuk kitabını bulamadın nereden sipaiş verebilirim

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap