Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri//Asker Aileleri 250 TL Maaş İçin Nereye Başvuracak?

Asker Aileleri 250 TL Maaş İçin Nereye Başvuracak?

Asker Ailelerinin 250 TL Maaş  Alabilmeleri İçin Başvuru Koşulları Ne Olacak?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından16.04.2013 Salı günü grup konuşmasında ihtiyacı olan asker ailelerine  verilecek  olan ‘asker ailelerine 250 lira maaş’ uygulaması ile ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bu açıklama ve düzenlemeler ile birlikte ihtiyaç talebinde bulunan aileler yakının asker olunduğuna dair belgeyi askerlik şubesinden alarak başvuru yapabilecekler. Başvuru yapılmadan maaş alınamayacak.

Asker yakınları, çocuklarının askerde olduğunu gösteren belge ile birlikte Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıflarına başvuracak. Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan ve Türkiye’deki tüm ilçelerde teşkilatı bulunan vakıflara başvuru yapanlar, 250 liralık yardımı alabilecekler. 970 ilçe ve 81 ilde bulunan vakıflara başvuru yapacak olan asker yakınlarının bu haktan faydalanmak için çocuklarının askerde olduğunu kanıtlayan belgeyi göstermeleri yeterli olacak.

Asker Ailelerinin 250 TL Maaş

Asker Ailelerinin 250 TL Maaş

Etiketler: , , , ,

6 Yorum yapılmış " Asker Aileleri 250 TL Maaş İçin Nereye Başvuracak? "

 1. Servet anıt dedi ki:

  İyi günler ben servet 4 kardeşiz ben askerligimi mardin kızıltepe de yaptım diğer kardeşim hakkari yuksekovada yaptı diğeri ise bingöl adaklida yaptı ve diğeri ise hazır asker oda doğuda yapacak biliyorum ama bizim ailemiz 1 kuruş bile almamıştır sizce bu hakmı

 2. sevda dedi ki:

  eşim 45 gündür gitmiş çalışmıyorum iki çoçuğuma bakıyorum yardım alamıyorum

 3. hasna aytaç dedi ki:

  kardeşimm benım annemin üzerine bagkur var ama hiçbir gelırı yok karın tokluguna çalısıyor annem e bu maaş ı verırler mı ?

 4. sultan dedi ki:

  benm eşim askere gideli 20 gün oldu..çalışmıyorum başvursam alabilirmiyim.

 5. mustafa dedi ki:

  bu güne kadar yoktu enazından bundan sonra olacak arzu hanım. bu bekleyişi sürünmek olarak algılıyorsanız, siz zaten sürünün yani.
  adam ağzıyla kuş tutacak ona da tüylerini kim yolacak diyeceksiniz yeter artık, aklınızı başınıza alın beş dakika.

 6. isminiz..arzu dedi ki:

  Verılmeye basladı denılıyor ama nerde ben basvuralı 2 ay oluyor daha baslamadı deyıp gerı cevırıyorlar devlet bı mıktar para vercek onuda surunduruyor ınsanları

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap