Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Askerlik Kısalacak mı Aralık 2011?

Askerlik Kısalacak mı Aralık 2011?

Bedelsiz de müjde bekliyor : Şimdi de zorunlu askerlikte 9 ve 12 aylık olmak üzere iki seçenek  masaya yatırıldı. Gözler Hükümetten gelecek haberlerde.

Bedelli askerliğin çok konuşulduğu üzerinde uzun polimikler ve espirilerin sürdüğü şu sıralarda, şimdi de zorunlu askerlikle ilgili açıklamalar kulislerde yankı buldu.
Başbakan Yardımcısı Arınç, belki askerlik sürelerinin yeniden düzenlenmesiyle ilgili bir yasal çalışma yapılabilir” demesi de beklentileri bu yönde arttırdı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,  NTV canlı yayınında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunurken askerlik süreleriyle ilgili konuya ilişkin şu görüşleri ortaya koydu:
Şunu tespit edebilirim; bir defa Türkiye’de zorunlu askerlik var. Bunu  kaldırmayı şu aşamada düşünmüyoruz. Yani zorunlu askerlik uygulaması devam  edecektir, belki askerlik sürelerinin yeniden düzenlenmesiyle ilgili bir yasal  çalışma yapılabilir. Bedelli askerlik, dövizle askerlik şartlar gerektirdikçe  devam edecektir.”

Vicdani RET konusu da ele alınacak mı?
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, vicdani ret ile ilgili olarak AİHM kararlarına dikkat çekilmesi üzerine de “Yani vicdani  ret veya bir başka isim koyun ben şu sebeple askerlik yapmak istemiyorum  diyenlere, mesela Yahova şahitleri için de bu gerekliliktir. Onların da inancında  askerlik yapmak, savaş yapmak, kan dökmek bunlar yoktur. Bunları ceza  mevzuatındaki hükümleri yeniden gözden geçirmek suretiyle bir çözüme  ulaştırabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

 

Etiketler: , , , , , , , ,

2 Yorum yapılmış " Askerlik Kısalacak mı Aralık 2011? "

  1. gaffari yalçın dedi ki:

    fakir her zaman haksızdır neden nedeni yok çünkü fakir hani nerde adelet eşitlik nerde kultuk sewdasında hep aynı cambazlar ekmek kavgasında yoksul insanlar bu böyle gelmiş böyle gidecek ama nereye kadar

  2. efkan efe dedi ki:

    parası olan bedelli yapar olmayanda gider çatışır ölür…. nerde insan hakları nerde eşitlik işte bizim hükümetimizn yaptığı tek şey zenginin yanında fakirin karşısında

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap