Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Askerlik Süresini Kısaltan Yasa Ne Zaman Çıkacak?

Askerlik Süresini Kısaltan Yasa Ne Zaman Çıkacak?

“Askerlik süresinin, 1 Ocak 2014’ten itibaren geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesi kararlaştırıldı” Açıklama  Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi.

Askerliği Kısaltacak Yasa Hangi Tarihten İtibaren Geçerli Olacak?

Askerlik süresini düşürecek çalışma Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın telaffuzu ile  70 bine yakın asker ve asker ailesini Kurban Bayramı öncesi heyecanlandırmıştı. Uzun dönem askerliğin 15 aydan 12 aya düşmesinin kesin gibi olduğu, kısa dönem askerliğinde 6 aydan 4 aya indirilmesi için yoğun baskı ve istek olduğu ilk etapta gözlemlediğimiz bilgiler arasında fakat 19.10.2013 tarihinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a yöneltilen :

Askerlik süresinin kısaltılması ile ilgili soruda , konunun 21 Ekim 2013 Pazartesi günü Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceği  bilgisi ve Bakan’ın şu açıklaması  geldi. “Genelkurmay Başkanlığımızın yapmış olduğu çalışmayı Bakanlar Kurulu’nun bilgisine sunarız. Biliyorsunuz şu an uygulanan 15 aylık askerlik süresinin 12 aya indirmek Bakanlar Kurulu’nun yetkisindedir. Bakanlar Kurulu hangi tarihten itibaren 15 aylık askerlik süresinin 12 aya düşeceğine karar verir ve o kararda uygulamaya geçer.”

Askerlik

Askerlik Süresi Kısalıyor

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap