Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Aşkın Gözyaşları III Kimya Hatun Kitabı (Sinan Yağmur)

Aşkın Gözyaşları III Kimya Hatun Kitabı (Sinan Yağmur)

Aşkın Gözyaşları III / Kimya Hatun Kitabı, Mevlana Celaleddin Rumi, Tebrizli Şems ve Kimya arasında yaşanan aşk ve kendini keşfetme gibi manevi konuları ele alan bir kitap. Kitabı okurken kalbinizin yumuşayacağı ve kendinizi kitaptaki karakterlerden birinin yerine oturtacağınızı düşünüyoruz. Aşağıda Aşkın Gözyaşları III / Kimya Hatun Kitabı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Aşkın Gözyaşları III / Kimya Hatun Kitabı’nın Kapağı

Aşkın Gözyaşları III - Kimya Hatun Kitabı

Aşkın Gözyaşları III - Kimya Hatun Kitabı

Aşkın Gözyaşları III – Kimya Hatun Kitabı’ndan bir alıntı

“Şems! Ey seyyarelerin en tekinsizi! Çarpacak bir beni mi buldun? İyi ki beni buldun. Hoş âmedî! Hoş âmedî! Seni arıyordum Şems! Ama dağıla dağıla. Seni bekliyordum Şems! Ama savrula savrula…

Allah’ım beni Şems ile yarala! Öyle yarala ki akan gözyaşlarım cehennemi söndürsün. Ağlamaktan kör olup görmesem de cennetini. Sen varsın ya! Şems, Kimya’nın yüzüne doğru eğilirken, pencereden bir ışık huzmesi süzüldü odaya. Oda göz kamaştıracak bir şekilde ışıkla dolmuştu. Bir gül kokusu yayıldı odanın her yanına. Kimya başını pencereye doğru çevirdi. Hemen ayaklarını dizlerine, dizini ise karnına doğru çekti. Tıpkı bir bebeğin anne karnında durması gibi. Kimya yatağın içinde doğrulmaya çalıştı. Tebessüm etti. Dudağından; “Efendimiz… Efendimiz…” Başı yastığın sağ ucuna düştü.”

Herkes kendi yüreğinin diline uygun kitaplar okur. Bu kitapta okuyucu, içinin içtenlikle dolu sesini duyacaktır. Her bir bakışı ömrünün Şems’ini arayan, her bir adımı özünün aşk kapısını aralayan, Kimya’nın sessiz ağıtına aşkın gözyaşları ile katılan, o saf yüreklerini okuyacaklar.

Aşkın Gözyaşları III – Kimya Hatun Kitabı Yayın Bilgileri

Liste Fiyatı: 13,00  TL.
Yayın Yılı: 2011
Kitap Kağıdı
272 sayfa
13,5×21 cm
Karton Kapak
ISBN:6051130514
Dili: TÜRKÇE

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap