Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//Aslı Hünel Kimdir?

Aslı Hünel Kimdir?

Bugün geçirdiği basit bir ameliyat esnasında kalp ritminde bozulma teşhisi ile yoğun bakıma alınan Aslı Hünel‘e acil şifalar diliyoruz. Aslı Hünel hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler yazımızın devamına göz gezdirebilir.

20130213-000920.jpg

Aslı Hünel Kimdir?

Aslı Hünel, İstanbul’da dünyaya geldi. Selanik Üsküp kökenlidir.

9 yaşına geldiğinde hani o bildiğimiz yazlık eğlencelerin birinde eline mikrofonu aldığında ne Aslı ne de onu dinleyenler kulaklarına inanamadı. Doğallığı ve cana yakınlığı ile zaten herkesin sevdiği bu minik kız çocuğunun çok sevdiği ve abi dediği Nuri Yüksel’in “Aslı; ben bu işten alıyorsam geleceğin yıldızı geliyor.” yorumuyla büyük mutluluk yaşadı.

Hünel, 12-13 yaşlarına geldiğinde bir aile ortamında babasının yakın dostu büyük bestekar rahmetli Baki Duyarlar’a şarkılar söylemiş, ondan aldığı destek ile büyük bir hevesle musikinin dev ve en zor eserlerini öğrenmeye başladı. Yine Baki hocasının desteği ile 13 yaşında hocaları tarafından “Esmeralda” olarak adlandırıldığı “Üsküdar Musiki Cemiyeti” sınavlarını kazanarak, kayıt yaptırdı.

Erdem Siyavuşgil’den şan eğitimi; Türk Sanat Müziğinde ona çok şeyler katan hocaların hocası Feriha Tunceli’den solfej, usul ve repertuar dersleri; Muveddet Günbay’dan şan eğitimi alan Aslı Hünel, bu arada okuluna da devam ederken İngilizce eğitimi aldı.

Çocukluğunu çok fazla yaşayamayan Aslı Hünel, çocuk yaşlarda büyük gazinolardan ve Unkapanı Plakçılar Çarşısı’ndan teklifler almaya başladı. Ailesinin bu tekliflere izin vermediği bu dönemde Hünel, ailesinin sağlık sorunları ile uğraşıyordu. Bu tekliflere daha fazla dayanamayan Aslı Hünel, 16 yaşında kabul ettiği albüm ve iş tekliflerinin ardından, 17 yaşında ilk albümü “Güneş Doğmuyor” ile müzik sevenlerle buluştu.

İniş ve çıkışlarla dolu bu yolda çizgisinden ödün vermeden sadece işi ile gündemde olmayı hedef edinen Hünel, bu günlere hiç kolay gelmedi.

Peşpeşe yaptığı iki iki albümden sonra bir süre kendisini geliştirmek adına ara veren Aslı Hünel’in dönüşü ise çok sevdiği rahmetli Hilmi Topaloğlu’nun ısrar ve teşvikiyle gerçekleşti.

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap