Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Atanamayan Öğretmen Adaylarından Konserli Protesto

Atanamayan Öğretmen Adaylarından Konserli Protesto

Seslerini duyurmak adına Antalya Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu adını veren bir grup öğretmen adayının oluşturduğu koro, Antalya Kültür Merkezi Perge Salonunda bir konser verdi.

Antalya Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu”Öğretmenler korosu”  taleplerini  söyledikleri şarkılarla dile getirdi.

Aralarında İngilizce, müzik, kimya, çocuk gelişimi, Türkçe, felsefe, muhasebe, matematik, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji bölümü mezunlarının bulunduğu öğretmen adayları konserde Türk halk müziği, Türk sanat müziği ve anonim şarkıların sözlerini sıkıntılarını ifade edecek şekilde düzenleyerek saz eşliğinde söyledi. Atanamayan öğretmenler “Bir şafaktan bir şafağa”, “Aman Adanalı”, “İndim Havuz Başına”, “Fesupanallah”, “Telgrafın telleri”, “Estarabim”, “Eksik”, “Muhabbet bağı” şarkılarını kendilerince uyarladıkları biçimleriyle seslendirdi. Örneğin “İndim havuz başına” türküsünün sözlerini, “Girdim yine sınava, bir bakan çıktı karşıma, atanmama nedir bilmezdim o da geldi başıma. Giremem ben giremem ben her yıl sınava giremem ben. Ver bütçeyi aç kadroyu ata bizi ata bizi kadrolu” şeklinde değiştirerek söyledi.

http://www.youtube.com/watch?v=UzATOelnYkY

Ataması yapılmayan öğretmen adayları adına konuşan Bilge Dalgıçlar, yıllarca öğretmen olabilmek için okuduklarını ancak atanamadıklarını ifade etti. Atanmayı ümitle beklediklerini belirten Dalgıçlar, ümidini kesip hayatını sonlandırma noktasına bile gelenlerin varlığından bahsetti.

Atanamayan öğretmen adaylarından Ömer Keskinli de atanamayan öğretmenlerin sesini duyurmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Öğretmen adayları daha sonra saz eşliğinde türkü söyledi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap