Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Ateşi Yakalamak – Suzanne Collins

Ateşi Yakalamak – Suzanne Collins

Suzanne Collins’in Açlık Oyunları kitabı ile başlayan üçlemesinin 2. kitabı Ateşi Yakalamak. Katniss ve Peeta zaferlerinin tadını çıkaramadan olaylar Capitol’ün de öngörmediği bir şekilde gelişir ve hesaplaşma başlar. Yine soluksuz okunacak şekilde olayların kaleme alındığı kitabı, okumaya yeni başlayanlara ya da okurken sıkılıyorum diyenlere şiddetle tavsiye ederim. Akıllar daki sorular azalacağına daha da artarak 3. kitaıp için zemin hazırlanıyor, sıra 3. kitabta Alaycı Kuş 🙂

Haymitch’in Katıldığı Açlık Oyunları

ATEŞİ YAKALAMAK
SUZANNE COLLİNS

KIVILCIMLAR PARLIYOR
ALEVLER YAYILIYOR
VE CAPITOL İNTİKAM İSTİYOR

Her şeye rağmen, Katniss Açlık Oyunları’nın galibi oldu. O ve 12. Mıntıka’dan arkadaşı Peeta Mellark hayatta kalabilmeyi başarabildiler. Her şeyden sonra Katniss, ailesine ve en yakın dostu Gale’e geri döndü. Gale ona karşı soğuk davranmaktadır. Peeta ise ona tamamen sırtını dönmüştür ve Capitol’e karşı bir isyan olduğuna dair dedikodular dolanmaktadır. Bu isyanda Katniss ve Peeta’nın da payı olmuş olabilir.
Şok içinde olan Katniss, büyük bir kargaşayı ateşlemiştir ve bu kargaşayı durduramayacağından endişelenmektedir. Katniss ve Peeta’nın Capitol’ün zalim Zafer Turu için mıntıkaları dolaşma zamanı yaklaşırken, bahisler oldukça yüksektir. Eğer birbirilerine olan aşklarını tamamen yitirdiklerini kanıtlayamazlarsa, sonuç korkunç olacaktır.
Açlık Oyunları üçlemesinin ikinci kitabı olan Ateşi Yakalamak kitabında, Suzanne Collins Katniss Everdeen’in büyüleyici hikayesine devam ediyor. Onu her zamankinden daha da zorluyor… Her sayfasında okuyucuyu sürprizlerle şaşırtmaya devam ediyor.

“Açlık Oyunları, insanı meraktan çatlatan, gerilim dolu, müthiş akıcı ve inanılmaz sarsıcı bir roman… Elimden bırakamadım. Bağımlısı oldum!”
-Stephen King

“Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.”
-Stephenie Meyer

“Zekice kurgulanmış ve çok akıcı bir kitap… Büyüleyici.”
-John Green

“Bilimkurgu, heyecan, gerilim ve aşkın muhteşem bir karışımı.”
-USA Today

Pegasus Yayınları
Eylül 2009
400 sayfa

katniss-everdeen

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap