Buradasınız : Ana Sayfa //Futbol Köşesi//Atiker Konyaspor’dan Suç Duyurusu

Atiker Konyaspor’dan Suç Duyurusu

Atiker Konyaspor kulübü Süper Kupa finalinde yaşanan saha ve tribün olaylarıyla ilgili olarak harekete geçerek olaylara karıştığı tespit edilen kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Süper Kupa finalinde yaşanan saha olaylarıyla ilgili olarak olayların asla tek taraflı değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Konyaspor yönetimi saha içine giren ve birbirine fiili müdahalede bulunan her iki takımın taraftarı hakkında suç duyurusunda bulundu.

tempobet

Konuya ilişkin olarak Konyaspor kulübünden yapılan açıklama şu şekilde:

“& ağustos tarihinde Samsun Yeni 19 Mayıs stadında oynanan Turkcell Süper Kupa müsabakasının öncesinde ve sonrasında yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek için kulübümüz aşağıdaki bildiriyi yayınlamıştır.

Öncelikle maç günü yaşanan olayların spor ruhuna aykırı olduğunu maç günü yayıncı kuruluşa verdiği demeçte aktaran başkanımızın görüşlerini paylaştığımızı belirtiriz.

Konyaspor taraftarı yeni stadımız açıldığından bugüne değin kötü tezahürat ya da herhangi taşkınlıkta asla bulunmamıştır. Ayrıca Konya şehrinde oynanan milli maçlarda gösterdikleri destekle tüm Türkiye’ye örnek olmuş bir taraftar grubumuz vardır. Bunun yanında Pazar günü oynanan müsabakanın ikinci yarısında tribünlerden sahaya atılan kesici aletin kimler tarafından stadın içine sokulduğu bilinmemektedir. İki takımın seyircisinin birbirlerine fiili saldırısı, koltukların sahaya atılması gibi olaylar Süper Kupa mücadelesine gölge düşürmüştür. Bu durum Konyaspor kulübü yönetim kurulu olarak bizleri derinden üzmüştür.

Kendini bilmez bir grubun sebebiyet verdiği bu aymazlığı Konyaspor camiasına yüklemek çok yanlış bir davranıştır. Kulübümüz Süper Kupa mücadelesinde yaşanan saha içi olaylarla ilgili olarak birbirine fiili müdahalede bulunan her iki takımın taraftarı için de suç duyurusunda bulunmuştur.

Böylece statlarda bundan böyle bu tarz olayların yaşanamaması için Konyaspor kulübü olarak bu konunun takipçisi olacağımızı belirtiriz.” Spor dünyasındaki en son gelişmeleri ve en yüksek oranları bets10 mobil adresinde bulabilirsiniz.

Kaynak: bahistanbul.org

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap