Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Taha Akgül altın Madalya Kazandı

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Taha Akgül altın Madalya Kazandı

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda, 120 kiloda Taha Akgül, altın madalyanın sahibi oldu.

Milli güreşçimiz bugün yaptığı maçlarda ilk turda Sırp Predrag Budic’i, ikinci turda ise Alman Nick Matuhin’i yenerek çeyrek finale çıktı .Çeyrek finalde güreşçimizin rakibi Rus Bahktiyar Ahkmedovmüsabakaya çıkmadığı için güreşçimiz otomatikman yarı finale yükseldi. Akgül, yarı finalde karşılaştığı Belaruslu rakibini tuşla yenerek finale adını yazdırdı. Finalde Macar Daniel Ligeti ile karşılaşansporcumuz, rakibini 2-0 yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

SONER DEMİRTAŞ BRONZ MADALYA ŞANSINI KAYBETTİ

Serbest stilde ülkemizi 74 kiloda temsil eden Soner Demirtaş, ilk maçında Gürcü Davit Khutsishvili’ye yenildi. Gürcü güreşçinin finale çıkması sonucu represaj Hakkı kazanan Demirtaş, ilk represaj maçında Alman güreşçiyi, daha sonra ise Bulgar güreşçiyi yenerek bronz madalya maçına çıkma hakkını elde etti. Sporcumuz, bronz madalya maçında Azeri Aleksandır Gotsiev’e yenilerek Avrupa beşincisi oldu.

BAYANLARDA MADALYA YOK

Bayanlarda 55 kiloda Zeynep Yıldırım ilk maçında Fransız Anna Gomis’e, 67 kiloda Neslihan Ulusoy ise Azeri Nadya Sementsova’ya yenildi. İki sporcumuzun ilk maçta yenildikleri rakipleri finale kalamayınca her iki sporcumuz da elendi.

taha-akgul-avrupa-sampiyonu-

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap