Buradasınız : Ana Sayfa //UEFA Avrupa Ligi//Aykut Kocaman Fenerbahçe 2-0 Lazio Maçı Yorumu

Aykut Kocaman Fenerbahçe 2-0 Lazio Maçı Yorumu

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final ilk maçında Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda İtalya temsilcisi Lazio‘yu 2-0 mağlup ederek, Yarı Final için büyük avantaj elde etti. Maç sonrası Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, alınan 2-0‘lık galibiyeti ve yarı final şansını yorumladı. Aykut Kocaman’ın Lazio maçı yorumunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aykut Kocaman Fenerbahçe 2-0 Lazio Maçı Yorumu

Aykut Kocaman Fenerbahçe 2-0 Lazio Maçı Yorumu

Aykut Kocaman, ilk yarıda zorlama paslar ve driplinglere başvurdukları için Lazio karşısında zorlandıklarını dile getirdi.

Kocaman, “Rakibin 2. yarıda 10 kişi kalması bizi çok rahatlattı. Oyunu kanatlara yayarak sonuca gitmeyi başardık. Webo ile penaltıdan bulduğumuz gol ve ardından son dakikada Kuyt ile bulduğumuz golle yarı finale kalma yolunda çok önemli bir avantaj elde ettik.” dedi.

’11 KİŞİ DEVAM ETSEYDİ NASIL BİR MAÇ OLURDU’

“Özellikle ilk yarıda zorlama paslar ve zorlama driplingler Lazio’yu maçın içine iyice çekti, bunu iyi yapıyorlar. İlk yarıda zorlandık. Direk olarak kaleye gitmeyi isteyen bir ambiansın içinde pas trafiğinde zorlandık. İkinci yarıda özellikle rakibimizin 10 kişi kalması bizi rahatlattı. 10-15 dakikalık bocalamadan sonra oyunu kanatlara yayarak iyi oyuna döndük. Penaltının gelmesi çok önemliydi. Rakibimizin gücü ve fizik gücü çok iyiydi. Rakibimiz 11 kişi devam etseydi açıkçası nasıl bir maç olurdu bilinmez. İkinci maça çok iyi hazırlanmalıyız. Önce Süper Lig’deki Orduspor maçına, sonra da Lazio maçına odaklanacağız…”

‘KAPIYI AÇTIK İÇERİ GİRMELİYİZ’

“Bu 8 takımı içinde olmak önemli. Çok ciddi anlamda fizik gücüne ihtiyaç var. Bugünkü rakibimiz de bunu gösterdi. Duygu, istek ve arzu çok iyi ama bunu tamamlamalıyız. Çok ciddi bir maç oynayacağız. 4 takımın içinde olmalıyız. Kapıyı açtık içeri girmeliyiz…”

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap