Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Azerbaycan-Ermenistan Arasında Savaş mı Çıktı?

Azerbaycan-Ermenistan Arasında Savaş mı Çıktı?

Geçtiğimiz günlerde Azerbaycan ile Ermenistan sınır hattında iki ülke askerleri arasında çatışma çıkmış ve 5 Azerbaycan Türkü şehit olmuştu. Bu olaydan sonra Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesin bozulduğuna dair haberler birçok medya kanalında konuşuldu. Fakat Azerbaycan-Ermenistan savaşından hiçbir şekilde söz edilmemişti. Ta ki bu geceye kadar. Bu gece sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Azerbaycan-Ermenistan arasındaki söz de başlayan savaş trending topics (TT) listesine girdi.

---Reklamlar---

Azerbaycan-Ermenistan Savaşı

Azerbaycan-Ermenistan Savaşı

Kısa süreli bir araştırma yaptığımızda, Azerbaycan-Ermenistan arasında savaş çıktığını TV 8 kanalının haber olarak verdiğini ve iki ülke arasındaki sınırda çatışmalar yaşandığını öğrendik. Bu çatışmalara bir “savaştır” demek şu an için kesinlikle doğru değil ve böyle birşeyin olmasını kimse arzu etmez. Çıkan çatışmalardan Azerbaycan askerlerinden şehit olanlar, Ermenistan askerlerinden de ölenler olduğu söyleniyor. Fakat bu bilgiler de net değil ve teyit edilmeye muhtaç bilgiler.

Azerbaycan- Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmada bir Azerbaycanlı subay şehit oldu.

Azerbaycan- Ermenistan cephe hattında yaşanan çatışmada bir Azerbaycanlı subay şehit oldu. Cephe hattının Terter ilçesi yakınlarında Ermeni askerleri tarafından açılan ateş sonucu Teğmen Elnur Caferov şehit oldu.
Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklamaya göre, Nahçıvan’ın Şerur ilçesi nüfusuna kayıtlı Caferov, Ermenistan askeri birliklerinin ateşi sonucu hayatını kaybetti.
Bakanlığın açıklamasına göre, son günlerde Ermenistan tarafından cephe hattında ateşkes ihlali arttı.

Azerbaycan-Ermenistan arasında sınırda çıkan önceki çatışma ile ilgili bilgiler

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ermeni askerlerinin Gazah bölgesindeki Aşağı Eskipara köyüne saldırdıkları ve çıkan çatışmada Azerbaycan ordusunun 4 askerinin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, bir askerin ise Gazah bölgesinin tepelerindeki Ermeni mevkilerinden açılan ateş sonucu şehit olduğu duyuruldu.

Sabahın erken saatlerinde düzenlenen saldırıda, Ermeni askerlerinin kayıp vererek geri çekildikleri de belirtildi.

DÜN 3 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Azerbaycan-Ermenistan sınırında dün meydana gelen çatışmada 3 Ermeni askeri ölmüştü.

‘KARABAĞ ASKERİ YOLLARLA ÇÖZÜLEMEZ’

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton dün Ermenistan’ı ziyaret etti. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Yukarı Karabağ sorununa değinen Clinton, ”Yukarı Karabağ sorununun askeri yollarla çözümü söz konusu bile olamaz” dedi.

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da dün Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan’la biraraya gelen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ikili görüşmenin ardından açıklama yaptı. Ermeni işgali altındaki Karabağ’la ilgili soruna ve cephe hattında meydana gelen olaylara değinen Clinton, genç askerlerin anlamsız yere hayatlarını kaybetmeleri konusunda endişe duyduğunu söyledi. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ”Güç kullanılması sorunu çözemez, dolayısıyla da uygulamadan kaldırılmalıdır” dedi.

Söz konusu üzücü olayların, tarafları Karabağ sorununun barışçıl yollarla çözümünü öngören süreçten alıkoymaması gerektiğini dile getiren Clinton, ”Sorunun çözüme kavuşturulması için nihai bir yol bulunmalıdır. Bu konuda iki ülke cumhurbaşkanlarının rolünün olduğu gibi, halkların da rolü çok önemlidir” diye konuştu.

Tarafları güç kullanmaktan vazgeçmeye çağıran Clinton, yarın Azerbaycan’ı ziyaret edeceğini ve bu yöndeki düşüncelerini Bakü yönetimiyle de paylaşacağını söyledi.

NALBANDYAN AZERİLERİ SUÇLADI

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan ise son dönemde cephe hattında meydana gelen olaylar nedeniyle Azerbaycan’ı suçladı.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Ermenistan temaslarının ardından bugün Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi Batum’a geçmesi ve burada Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ve diğer üst düzey yetkililerle bir araya gelmesi bekleniyor. Clinton yarın da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bu ülkenin Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le biraraya gelecek. (Kaynak: Ajanslar/ntvmsnbc)

---Reklamlar---

Google Aramaları:

  son xeberler cephe,azerbaycanda son xeberler,azerbaycan saati yeni xeberler,ermenistan azerbaycan savaşı son dakika,azerbaycan xeberleri,cephede son xeberleri 04 02 2015,ahundov saatli rayon sehidlari ermenilarinin savasi,son xeberler dunya,son xeberler azerbaycan,ermenistan xeberleri

Etiketler: , ,

3 Yorum yapılmış " Azerbaycan-Ermenistan Arasında Savaş mı Çıktı? "

 1. Emil diyor ki:

  bu haberlari ben agah oldum ben ozumu aciz biri hiss etdim

 2. ELSAD CARCIYEV AZERBAYCAN diyor ki:

  bu hadiseler mene cox pis tesir etdi.allah butun turk sehitlermize rehmet etsin.

 3. CoNTRoLLeR diyor ki:

  Türk milletleri bir gün dünyanın çoğuna yeniden hakim olacaktır. Sabredin arkadaşlar.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
DMCA.com Kişisel Web Siteleri Yandex.Metrica