Buradasınız : Ana Sayfa //Dünya Haberleri//Barcelona’nın Yıldızı Messi Kaçırıldı!

Barcelona’nın Yıldızı Messi Kaçırıldı!

Az önce göz attığım bir gazete sitesindeki “Arjantinli yıldız Messi kaçırıldı” başlıklı haberi görünce 1 saniye için de olsa acaba gerçek mi diye düşünüp habere tıkladım. Ancak tıklarken gerçek olmadığına neredeyse emindim :). Tahmin ettiğim gibi bu durum bir mizah dergisinde yer alıyormuş. Hürriyet’in haberine göre; YFP petrol şirketinin devlet tarafından kamulaştırılması yüzünden Arjantin ve İspanya arasındaki ikili ilişkiler bir hayli gerildi.

Messi Kaçırıldı

Messi Kaçırıldı!

İki ülkeyi birbirine bağlayan en büyük sembollerden Messi ise yaşanan bu gerginliğin en büyük malzemesi oldu.

İspanya’nın önde gelen mizah dergilerinden El Jueves’in son sayısında yayınladığı bir fotomontaj çalışması, internette tıklanma rekorları kırıyor.

Resimde Messi, İspanya Başkanı Mariano Rajoy tarafından rehin alınarak başına bir silah dayanıyor. Messi’nin kafasına silah dayayan İspanyol Başkan, Arjantin Cumhurbaşkanı Cristina Kirchner’e seslenerek: “Cristina Kirchner, Messi elimizde” diyor.

Arjantin ve İspanyol basınında yer alan haberlerde ise, Messi’nin futbol dünyasında olduğu kadar imajıyla siyasi anlamda da büyük bir değer olduğu belirtildi.

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap