Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//Başarılı Bir Yıldızın Oyunculuk Serüveni: Bennu Yıldırımlar

Başarılı Bir Yıldızın Oyunculuk Serüveni: Bennu Yıldırımlar

Bennu Yıldırımlar, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimine İstanbul’da başlayan ve devam eden Yıldırımlar, Erenköy kız Lisesi’ni bitirdikten sonra oyuncu olmaya karar vererek çalışmalara başlamıştır. Çalışmaları sonucunda Bennu Yıldırımlar, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girmeye hak kazanmıştır. Lisans diplomasını aldıktan sonra eğitim hayatına devam ederek, iki yıl boyunca da Yunan Dili ve Edebiyatı okumuştur. Daha sonrasında İstanbul şehir Tiyatroları’na giren Yıldırımlar, ilk kez Aristofanes’in yazdığı ‘’ Kuşlar ‘’ isimli oyunda rol almıştır. Bennu Yıldırımlar, 1988 yılından beri İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya devam etmektedir.

1990 yılında İngiştere’ye gide Yıldırımlar, Londra Westminster Adult Education Institute’de darama eğimiti almaya başlamıştır. Eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Yıldırımlar, sinema ve televizyon sektöründe de etkin bir şekilde rol almaya başlamıştır. 1997 yılında Türk televizyonlarında yayınlanan ve herkes tarafından oldukça beğenilen bir dizi olan ‘’ Süper Baba ‘’ da Elif karakterini canlandırmasıyla adından söz ettirmeyi başarmıştır. Menajerlik, şöhret yönetimi, kariyer planlama gibi oyunculara yönelik hizmetler veren Tümay Özokur Cast Ajansı’na girerek, 2006 yılında bir başka televizyon dizisinde rol alma fırsatı bulmuştur. 2006 yılında Reşat Nuri Güntekin’in türk edebiyatında öne çıkan eserler arasında yer alan ‘’ Yaprak Dökümü ‘’ isimli romanından uyarlanan dizide ‘’ Fikret ‘’ karakteriyle seyircilerin gönlüne taht kurmuştur. Daha sonrasında 2011 yılında Amerika’da yayınlanan ‘’ Desperate Housewifes ‘’ dizisinin Türkiye uyarlaması olan ‘’ Umutsuz Ev Kadınları ‘’ nda Nermin karakterini canlandırmıştır.

Bennu Yıldırımlar

Bennu Yıldırımlar

Bennu Yıldırımlar, tüm çalışmalarında adından söz ettirmeyi başarmış ve çoğu yer aldığı projede de Türkiye’nin önemli ödül törenlerinde birçok ödül almaya hak kazanmıştır. En son olarak, 2008 yılında Altın Kelebek En İyi Televizyon Yıldızları yarışmasında ‘’ En İyi Kadın Oyuncu’’ ödülünü almıştır. Başarılı bir kariyer tablosu çizen Yıldırımlar, Türk tiyatrosu, sineması ve televizyonuna büyük katkılar sağlamış bir oyuncudur. Halk tarafından oturaklı, kendi halinde, güvenilir ve samimi biri olarak görülmesi sayesinde herkes tarafından yeni bir projede yer alaması dört gözle beklenmektedir.

Bennu Yıldırımlar: http://tumayozokur.com.tr/oyuncu/?pk=39294

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
Yandex.Metrica