Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//Başbakan Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 22.01.2013

Başbakan Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 22.01.2013

İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulunuyor…

20130122-123232.jpg

Alım gücü arttıkça ekme israfı da artıyor. Bizim bu israfın önüne mutlaka geçmemiz gerekiyor. Biz değerlerimiz itibariye vahşi bir büyümenin taraftarı olamayız. Biz dünya ve sosyal meselelere gözünü kapatan, hırsla ve sınırsızca tüketen toplumdan olamayız. Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir.

Biz ekmeğe nimet diyenlerdeniz. Büyüklerimiz bize sakın ekmeği bıçakla kesmeyin diye nasihatte bulunurlardı. Başlatılan kampanyanın ekmek israfının önüne geçmesini yürekten temenni ediyoruz. Artık biz beyaz undan ekmek dönemini kapatıyoruz.

Cuma akşamından Gaziantep’e geçtik. Cumartesi ve Pazar yoğun bir şekilde programlarımız vardı. 64 farklı başlıkta eserin açılışını yaptık. Bu eserlerin değeri 1 milyar 200 milyon bedelle üretilmiş yatırımlar.

Nizip ilçesine geçtik. Oradaki vatandaşlarımızlar ve Suriyeli vatandaşlarımızla biraraya geldik. Caddeler boyunca farklı bir coşkuyu gördük. 10 bine aşkın insanın oradaki teveccühü ile karşı kaşrşıya kaldık. Mitingimizi yaptık. Arabalarımız cadde boyu zor yol aldı. Nizip’ten Suriyeli kardeşlerimizin misafir edildiği klampa ulaştık. Ardından çadırları dolaştık. Orada yine bir ikizlerle karşı karşıya kaldık. Onları kucakladık. Ağlaşan anne – babayı gördük. Ardından orada babası şehit olmuş, kendisi cepheden gelmiş iki kardeşin nişan yüzüklerini taktık. İnşallah 2 hafta içinde evliliklerini yapacaklar.

Kamu yatırımları konusunda hiçbir ilimize farklı davranmıyoruz.

Gaziantep’in büyümesi ve kalkınmasındaki en önemli neden şehirdeki barış ve istikrardır.

1990’larda terörle mücadele adı altında teröre istismar imkanı tanındı. Yapılan işkenceler terörün üretildiği bataklığı büyüttü. AK Parti ile olağanüstü hal kalkmıştır. Kürt kardeşlerim kaldırın olağanüstü hali biz başka bir şey istemiyoruz dedmişlerdir ama değişen bir şey olmadı.

2002 öncesinde yaşanan acı hadiselerin hepsini çok iyi biliyoruz. 2002’yi, AK Parti’nin göreve gelişini bir milat olarak görüyoruz.

AK Parti ile başta dil olmak üzere kültürel haklar üzerinde baskı ve sindirmeler sona ermiştir. Cumhuriyet döneminde belli zamanlarda yapılan hataları telafi etmek için samimi bir gayret içindeyiz.

Nazım Hikmet de Necip Fazıl da devletin hışmına uğradı. Halka üvey evlat muamelesi yapıldı.

Başbakan Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması izle 22.01.2013

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap