Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 02.04.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 02.04.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü AKP Grup Toplantısı‘nda konuştu. Erdoğan ağırlıklı olarak ekonomi konusundaki gelişmeler ve teröre çözüm süreci hakkında konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Grup Toplantısı Konuşması‘nı yazımızın devamında izleyebilirsiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması

Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 02.04.2013

Kredi notunun artırılması yeterli değil. Ne bilimsel ne de adildir. Bilimsel ve adil bir yaklaşım bekliyoruz. İdeolojik yaklaşım istemiyoruz.

Yeni teşvik sistemi uygulanıyor. Bir yıl geçti, umut veren gelişmeler oldu. Teşvik sistemiyle doğu bölgelerine yatırım miktarı yatırım 5.5 milyar liraya ulaştı. Yatırımlar ve istihdam yeni teşvik sistemi sayesinde Doğu ve Güneydoğu’da 2.5 kat arttı. Bu istikrarın, çoğalan umudun eseridir.

Sadece çete, mafya, cunta ve karanlık suç örgütleriyle değil; kısır döngüyle, kirli ticaretle de mücadele ettik.

Yol, hastane, üniversite, konutlar yaptık. Bölge insanını kazanmanın mücadelesini verdik. Tehditler karşısında geri adım atmadık, saldırılara boyun eymedik.

Yeni bir ilkbahara Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli’ye rağmen ulaştık. ‘Bir ihanet süreci’ ifadesini aynen kendisine iade ediyorum. 3.5 yıl iktidar oldular, devletin bankalarını peşkeş çektiler.

Barış sürecine ihanet süreci demelerini anlamak mümkün değil. Eğer bu ülkede bu anlamda bir ihanet varsa, bu ihanetin içerisinde olan Bahçeli’dir, Kılıçdaroğlu’dur. Çünkü hiçbir zaman ‘bu işi nasıl çözelim’ diye bir araya gelmeye asla yanaşmamışlardır.

Bahçeli’nin gençleri Erciyes Üniversitesi’nde, Muğla Üniversitesi’nde ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’ sloganıyla karşıt görüşlü öğrencilerle vuruşmaya başladılar. Görsen melek yüzlü zannedersin.

Bahçeli, sen bizdeki önceki iktidarın borçlusun, bu ülkeyi çöküşe götürüyordunuz. Bunu gören millet sizi parlamentonun dışına attı, bizi de iktidar yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu akşam başka sabah başka, ne dediğinin de farkında değil.

Kimse süreci provoke etmeye çalışmasın. Ne Bahçeli, ne de Kılıçdaroğlu provoke edebilir. Yeter ki milletim desteğini esirgemesin. Biz elinde silah olanın değil, milletin kazanmasını istiyoruz.

Erciyes Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi’nde olay çıkaranlar kazanmıyor, vatana ihanetin içindedirler. Bu çatışmaların içerisinde yer alanlar bilsinler ki kendileri kazanmıyor. Tam aksine onlar bu vatana ihanet etmenin içerisindedirler. Böyle bir gayretin içerisindedirler. Ben bu genç evlatlarıma söylüyorum. Biz 1980 öncesinde bunun belalarını çok ağır ödedik. Aynı belayı siz de ödemeyin. Aynı faturayı siz de ödemeyin. Bu yanlış yollardan vazgeçin. Okullarınızı zamanında bitirin, millete katkınız olsun.

Çatışma kültürü anlayışı miadını doldurdu. Kan üzerinden, çatışma üzerinden istismar üretmek artık son bulmalıdır.

Hiçbir suçu olmayan gençler asıldı da kim kazandı? Kimin kazandığını bugün çok net görüyoruz, çatışma kültüründen beslenenler kazandı.

Herkes ama herkes gönlünü ferah tutsun. Hiç kimse tedirgin olmasın, yersiz endişelere kapılmasın. Çatışma kültüründen beslenen siyasi partilerin yaydığı korkulara aldanmasın. Öyle bir Türkiye yükseliyor ki bu Türkiye’de acılar bitecek ve inşallah gözyaşları dinecek.

Öyle bir Türkiye yükseliyor ki; bu Türkiye’nin ayağında pranga olmayacak. Demokrasiyle örnek bir Türkiye inşa ediyoruz. Yeni bir Türkiye değil, normalleşmiş bir Türkiye’dir.

Bu, Türkiye’de dışlama olmayacak, ayrı gayrı olmayacak. İkinci-üçüncü sınıf vatandaş olmayacak. Milletim söylenene değil, yapılana baksın. Ağızlarından köpük saçarak nefretin diline esir olanlar mahcup olacak. Korkaklar ve korkutanlar kaybedecek. Milletimiz kazanacak, Türkiye kazanacak.

‘Akil İnsanları tespit ettik. Yazar, akademisyen, sanatçı ve sivil toplum kuruluşu temsilerinden bir heyet oluşturduk. Kısa sürede açıklayacağız. Büyük ihtimalle Perşembe günü bir araya geleceğiz.

‘YANAĞIMIZA VURAN KARŞILIĞINI BULUR’
Bizim derdimiz başka, milletçe üzüm yeme gayretindeyiz. Birileri bağcıyı dövmeye gayret edecek. O dövülen bağcı bizsek, bir yere kadar sabrederiz. Ondan sonra da biz, ‘Bir yanağına vur, öbür yanağına uzat’, o anlayışta değiliz. Bizim bir yanağımıza vuran karşılığını bulur.

Etiketler:

1 Yorum yapılmış " Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Grup Toplantısı Konuşması 02.04.2013 "

  1. Hüseyin KUYUCU dedi ki:

    Afedersin sayın başbakan, ne erciyeste ne de muğla da olanlardan haberiniz olmadığı gayet açık. Ya da durun olanları detayı ile biliyorsunuz da doğruyu söylemeye ytüreğiniz yetmiyor. Muğla KYK Yurdu’na elinde keleşlerle giren “karşıt görüşlüler” ne kadar mağdurmuş…

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap